9 FOTOĞRAF

Akıllı Sehpalar ile Evde Pratik ve Estetik Çözümler

Salon ve oturma odalarında kullanılan olmazsa olmaz mobilyalar arasında yer alan sehpa modelleri üretim teknolojilerinin sürekli ilerlemesi ile karşımıza farklı tarzlar ve özellikler ile çıkmaya başladılar. Klasik sehpa modellerine göre günümüz tasarımları ekstra fonksiyonları, farklı çizgileri ile birbirinden dekoratif seçenekleri ile ev hayatına pratik ve estetik çözümler kazandırıyor. Son yıllarda kullanımı oldukça artan ve büyük ilgi gören 2016 akıllı sehpa modelleri özellikle küçük alanlarda büyük kolaylık ve kullanım kolaylığı sağlayan fonksiyonel özellikleri ile dekorasyona işlevsellik kazandırmasının yanı sıra görsel açıdan estetik ve şık görünümleri ile yaşam alanlarına değer kazandırıyorlar.

Akıllı sehpa nedir, nerede kullanılır?

Akıllı sehpa modelleri basit olarak özetleyecek olursak laptop masasına yada yemek masasına dönüşebilen kullanışlı ve fonksiyonel sehpa tasarımlarıdır. Küçük alanlarda rahat kullanım imkanı sağlaması ve farklı amaçlar için rahatlıkla kullanılabilmeleri bu tasarımların son yıllarda oldukça ilgi görmesinde büyük etkenler arasında. Basit bir sehpanın çalışma masasına yada büyük bir yemek masasına dönüşebilmesi küçük evler için yaşamı kolaylaştıran büyük bir özellik diyebiliriz. Bugüne kadar dekor amaçlı kullanılan orta sehpalar yenilikçi ve modern tasarımları ile artık daha kullanışlı ve akıllılar kısacası.

Akıllı sehpalar hemen her alan için rahatlıkla kullanılabilen dekoratif tasarımlardır, oturma odaları, salonlar, genç odaları gibi alanlar için uygundur. Orta sehpa olarak kullanılan 2016 akıllı sehpa modelleri koltukların yada duvarların yanında rahatça kullanabilir. Akıllı sehpalar özellikle son yıllarda bir çok farklı renk ve model seçeneğinin yanı sıra ev yaşamını kolaylaştıran ve daha keyifli hale getiren özelliklere sahipler. Modern ve şık tasarımları ile ev ofis dekorasyonlarına estetik ve şık bir görünüm kazandırır.

Sehpa Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sehpa seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri tasarımdır, mekandaki diğer mobilyalarınız ile uyumlu olması gerekir, renk seçimlerinde yine aynı şekilde mekan içinde yer diğer mobilyalar ile zıt düşmeyen renkler seçilmelidir. Eviniz sade ise sade bir tasarım, marjinal bir dekorasyona sahipseniz seçeceğiniz sehpa tasarımının yine marjinal bir tasarım olması başarılı bir uyum sağlayacaktır.

Evde doğallıktan hoşlananlar ise daha çok masif ahşap sehpa modelleri tercih edebilir, doğal ahşabın sıcaklığını yansıtan ve son dönemde oldukça ilgi gören kütük sehpalar ile yaşam alanlarında doğallığı öne çıkarabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Akıllı Sehpalar ile Evde Pratik ve Estetik Çözümler

İlginizi Çekebilir : Dekoratif İdeal Modern ve Sade Çalışma Masası Detay başlıklı makalemizde çalışma masası, dekoratif masalar ve ev için ideal çalışma masaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.