2020 Oturma Odası Dekorasyonuna Göre Doğru Koltuk Seçimi

Öncelikle oturma odası dekorasyonuna göre doğru koltuk seçimi yaparken odanın ne kadar büyük olduğu en önemli detaydır. Alan büyükse ona göre seçimler yapmanız önerilir. Alan küçükse de daha fazla daraltmamak adına hem rahat hem de küçük koltuklar seçmenizi öneririz. Rahat konforlu ve kaliteli ürünler seçmeniz sizler açısından çok daha iyi olacaktır. Kullanıma uygun küçük koltuklar tercih ederek misafiriniz geldiğinde rahat etmesi adına çekyat tarzı modern açılabilir koltuklar seçebilirsiniz. Böylelikle eve gelen misafirleriniz rahat eder ve size de çok zorluk çıkarmaz.

 

Doğru Oturma Odası Dekorasyonu
Oturma odası dekorasyonuna göre doğru koltuk seçimi için renklerin de biz insanlar üzerindeki etkisi insan sağlığı açısından da son derece büyüktür. Renkleri bizi sıkmaması açısından açık tercih etmeliyiz. Oturma odaları istediğiniz zaman dinlenmek için ayaklarınızı uzatıp kafanızı dinleyebileceğiniz sakin ve ferah bir ortam olmalıdır. Alanı daraltmadan, küçük bir alanı daha geniş ve büyük bir alan elde etmek önemlidir. Çok büyük eşyalara yer vermeden doğru seçimler yapmalısınız. Alan küçükse büyük eşyalar seçmemelisiniz. Alana büyükse de kalabalık bir ortam haline getirerek ortamı sıkmayın. Küçük bir alana sahipseniz fonksiyonel mobilyalar tercih edin.

Oturma Odasında Koltukların Dekoru
Oturma odası dekorasyonuna göre doğru koltuk seçimi yapıldıktan sonra oturma gruplarını doğru şekilde dekor etmek için evin şeklini düşünmelisiniz. Evin şeklini düşünerek koltukların yerini belirlemelisiniz. Bu yerler ayakaltı olmayacak şekilde ortama ferah bir alan kazandıracak şekilde yapılmalıdır. Berjer tercihi yaparsanız ikili koltuk arasına sehpa koyup mükemmel bir oturma köşesi yapabilirsiniz. Evde eşiniz ile birlikte bu köşede oldukça keyif yapabilir ferah ortamın tadını çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Birbirinden Harika Salon Dekorasyon Tasarımları başlıklı makalemizde 2020 salon dekorasyonu, 2020 salon dekorasyonu fikirleri ve 2020 trend salon dekorasyonu fikirleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: ankara iç mimar