15 FOTOĞRAF

2019 İç Mekan Tasarımı

2019 iç mekan tasarımı hakkında yapılan araştırmalarımız sonunda trend olacak iç dizayn bilgileri detaylı bir şekilde verilmiş, bu bilgiler görsellerle desteklenmiştir.

2019 İç Mekan Tasarımı teknolojinin getirdiği yeniliklerle birlikte iç mekanlarınıza gösterişi ve şıklığı getirmektedir. Modern iç mekan tasarımları sürekli olarak yenileniyor. Uygulanan tasarımlarda, son dönemde hem şık görünümlü hem de kullanışlı alanlar elde etmek hedeflendi. 2019 yılında da her iki amaca da uygun mekan tasarımları öne çıkacak. Bununla beraber daha doğal ve sade görünen, dinginlik ve huzur veren alanların tasarımları daha çok ilgi görecek.

2019 İç Mekan Tasarımıİç Mekan Tasarımı 2019

Doğal Ahşabın Sadeliği

 Ahşap, iç mekan tasarımlarında en sık kullanılan malzemelerden biridir. 2019 iç mekan tasarımı bünyesinde ahşap, hem dayanıklı hem de sağlıklı bir tercih olduğu için yeni mekan tasarımlarında da önemli bir yere sahip. Özellikle dublex dairelerde ahşap merdiven kullanımı bu yıl daha da yaygın hale gelecek. İç mekanlardaki kapıların ahşaptan tasarlanmasıyla ortamlara daha sade bir görünüm katmak hedefleniyor. Ahşap malzeme zemin döşemesinde de bu yıl sıkça tercih edilecek.

Taş Malzeme Kullanımıİç Mekan Tasarımı 2019 çeşitleri

 Taş da ahşap kadar sağlıklı ve doğal bir malzemedir. Aynı zamanda taşın sağlamlığı, uygulandığı alanlarda ömürlük olarak, bozulmadan kullanılması, bu ürünün tercih nedenleridir Bu yılın iç mekan trendlerinde doğala olan ilgi taş malzemenin sıkça kullanılmasını sağlayacak. Özellikle taş görünümlü duvar tasarımları mekanlara doğal ve huzurlu bir tarz kazandıracak. Ayrıca doğal taşlardan üretilen objelerin kullanımı da yeniden gündeme geliyor.

Camdan Gelen Aydınlık Ve Ferahlık2019 İç Mekan Tasarımında cam kapı

 2019 iç mekan tasarımı camın aydınlığı ve şıklığı ile göz kamaştıracak. Buna göre mekanlarda daha geniş camlara sahip pencereler öne çıkıyor. Ortamların daha aydınlık olmasının hedeflendiği yeni trende göre, küçük pencerelerin genişletilmesi sağlanacak. Genellikle yerlere kadar uzanan pencereler ve Fransız tipi balkonlarla, iç mekanlara şıklık kazandırılacak. Camın kullanımı elbette yalnızca geniş pencerelerle sınırlı değil. Cam kapılar ve mekanın dekorasyonunda çeşitli bölümlerde ışığı yansıtacak cam objeler oldukça yaygınlaşacak.

Mobilyalarda Hafif ve Rahat Tasarımlar2019 İç Mekan Tasarımı fikirleri nelerdir.

 2019 iç mekan tasarımı trendleri, insanın mümkün olabildiğince rahat ve ferah hissetmesini sağlıyor. Böylelikle İç mekanlarda kullanılan doğal malzemelerin mobilyalarda da tercih edildiğini görmekteyiz. Tasarlanan mobilyalar, son derece hafif, kolay çekilen ve temizlenen bir tarza sahipler.

ahşap yüksek tavanlar ile loft ev dekorasyonu

Loft Ev Dekorasyonu ve Daire Tasarımları 2019

Loft ev dekorasyonu Amerika’da doğarak dünyaya yayılan bir mimari akımdır 1965-1970 dönemlerinde ihtiyaçtan kaynaklanarak ortaya çıkan loft ev dekorasyonu, daha sonraki...

Tamamen doğal malzemeler kullanılarak üretilen mobilyalar, 2019 iç mekan tasarımı süslemeleri yapacak. Sentetik ve naylon içeren kumaşlara, dolgu malzemelerine bu yıl pek fazla yer verilmeyecek. Koltuklarda ortopedik modellerin hakimiyeti söz konusu. Sırtı ve beli sağlıklı bir biçimde destekleyen koltuk takımları bu yılın en gözde modelleri olarak belirleniyor.

Ağaç Tipi Bitkiler Salonları Süsleyecek2019 İç Mekan Tasarımı modelleri

 Bu yılın iç mekan trendlerinde geniş yapraklara sahip, adeta bir ağaç havası veren bitkiler var. Bu bitkiler özellikle salonların uygun yerlerine yerleştirilerek, doğal atmosferi destekliyor. Bu bitkilerin saksıları ise yine doğal malzemelere sahip. Topraktan üretilen saksılar, doğal taşlarla ve deniz kabuklarıyla süslenerek, mekanlara keyifli bir tarz kazandıracak.

Küçük Mekanların Verimli Kullanılmasıküçük alanları etkili kullanma

 Günümüzde 1+1 veya stüdyo tarzı birçok daire var. Bu dairelerin mümkün olabildiğince az eşya ile kullanılması, 2019 iç mekan tasarımlarında öne çıkan bir özellik. Kullanılan eşyaların çok amaçlı olduğu da dikkat çekiyor. Örneğin hem yatak hem koltuk olarak kullanılan mobilyalar, küçük mekan tasarımlarında hayli sık tercih edilecek. Bununla beraber kullanılmadığı zaman katlanarak duvardaki bir bölmeye yerleştirilen yataklar, masalar gibi pratik eşyalar bu yılın trendleri arasında.

Duvarlarda Ayna Kullanımı2019 İç Mekan Tasarımları

 Aynalar, her dönemin dekorasyon trendlerinde tercih edilir. Ancak bu yıl daha yaygın bir ayna kullanımıyla karşı karşıya kalıyoruz. Özellikle ufak mekanların ayna kullanılarak daha geniş gösterilmesi sağlanıyor. Bunun için boy aynaları ve daha geniş aynalar son derece yaygınlaşacak. Aynaların çerçevelerinde eskitme ahşap, cam gibi doğal malzemeler kullanılıyor.

varak ayna modelleri

Varak Ayna Modelleri-Altın Gümüş Ayna Tasarımları 2018

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez dekorasyon ögelerinin başında ayna modelleri gelmektedir Tarzına düşkün erkek ve bayanların tercihi ise varak ayna modelleri olarak karşımıza...

FOTO GALERİ / 2019 İç Mekan Tasarımı

 

İlginizi Çekebilir : Tarz Sahibi Mutfak Masa Sandalye Modelleri başlıklı makalemizde Mutfak Masa Sandalye Modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.