Yatak Odası Perde Modelleri 2018

Yatak odası perde modelleri 2018 başlıklı yazımızda perde seçerken dikkat etmeniz gereken kurallardan bahsedeceğiz. Yatak odası perde seçimi oldukça önemlidir. Amacına uygun olarak seçeceğiniz perde ile şık bir yatak odası dekorasyonu yapmış olacaksınız.

Yatak Odası Perde Modelleri 2018 Koleksiyonunu Gördünüz Mü?

Yatak odası perdesi akşam yatarken ve sabah kalktığınızda ilk karşılaştığınız dekorasyon ögesidir. Bu nedenle renk ve desen seçimi oldukça önemlidir. Dışarıdan oda içinin görünmemesi için perde dokumasına dikkat edilmelidir.

Yatak odasını kasvetli bir havaya bürüyecek koyu renkli ve uyumsuz perde modelleri yerine odaya ferah bir atmosfer sunacak perde modelleri tercih etmelisiniz.

Tül, fon, zebra ve stor perde seçenekleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz, ancak perde seçerken ortamın dokusunu bozmamaya özen göstermelisiniz.

Yatak odası hijyenik olması gereken alanların başında gelir. Bu nedenle toz ve leke tutmayan kolay temizlenen perde modellerini tercih etmelisiniz.

Yatak odası perde modelleri renk, desen, model ve kumaş bakımından değişkenlik göstermektedir.

Yatak odanızda bulunan dolap ve tekstil ürünlerini ön plana çıkacak perde modelleri seçerek dekorasyonunuzu canlandırabilirsiniz. Bunun için seçeceğiniz perde modeli duvar renginiz ile aynı olmalıdır.

Yatak odası mobilyalarınız sade renkli ise cıvıl cıvıl desenlerden oluşan perde modelleri doğru bir tercih olacaktır.

Yatak odası perde modelleri 2018 koleksiyonlarında başı çeken perdeler yere kadar uzanan kalın kumaşlardan oluşan ana renklere sahip perde modelleridir. Bu modellerle yatak odanıza çağdaş ve modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Yatak Odası Perdesi Seçerken…

Yatak başlığı ile perde uyumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Yatak başlığı ve yatak örtüleri ile uyumlu perde modelleri dekorasyonunuzu daha dikkat çekici hale getirecektir. Özenli bir şekilde yapacağınız renk kontrastı ile dinlenme mekanı olan yatak odanızı daha da huzurlu hale getirebilirsiniz.

2018 Salon perde modellerini merak ediyorsanız 2018 Perde Modelleri İle Yeni Bir Başlangıç Yapın başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Yazımızda sezonun en trend perde modelleri hakkında detaylar verilmiştir.

Gün ışığından etkili bir şekilde yararlanmak için kalın fon perdesinin yanında zarif bir tül kullanmanızı önermekteyiz. Böylece sabah kalkar kalkmaz kalın perdeyi şık bir şekilde toplayarak krem ve beyaz gibi açık renklerden oluşan tül perdeyi açabilirsiniz. Böylece yatak odanız hem daha ferah olacak hem de gün ışığı ile size sağlık sunacaktır.

Yatak odası perde modelleri içinde stor ve zebra perdeler de kullanım kolaylıklarından dolayı tercih edilmektedir. Odaya asil ve modern bir görünüm kazandıran stor ve zebra perdeleri özellikle küçük yatak odaları için düşünebilirsiniz.

Eğer gece çalışıyorsanız bu nedenle gündüz uyumak zorunda iseniz kalın dokumalı kumaşlardan oluşan koyu renk fon perdeleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde uyku kalitenizi artırarak etkili bir uyku çekmiş olacaksınız.

2018 yatak odası perde modelleri kalın dokumaya sahip açık renklerden oluşmaktadır. En çok tercih edilen yatak odası perde renkleri ise altın sarısı, gri, bej, beyaz, krem ve açık mavidir. Bu sezon pastel renkli perdeler ile canlı mobilyalarda oldukça popüler olmuştur.

Yatak odası perde modeli seçerken renklerin solmamasına dikkat etmeli uzun yıllar sıkılmadan kullanabileceğiniz perde modelleri arasında seçim yapmalısınız.

Perde kumaşının yıkama sonrasında aşırı derecede buruşmamasına dikkat etmelisiniz. Günüzümüzde bazı yatak odası perdeleri asla ütü istememektedir. Bu modelleri tercih etmeniz sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Aşağıda sizlere fikir vermesi açısından alışveriş öncesi inceleyebileceğiniz yatak odası perde modelleri 2018 resim galerisini istifadenize sunuyoruz. Birbirinden şık perde modellerini inceleyerek daha doğru perde seçimleri yapabilirsiniz.

[GALERİ]

 

İlginizi Çekebilir : 2019 Perde Modelleri, Perde Modası ve Dikkat Çekenler başlıklı makalemizde 2018 perde modelleri ve 2019 perde modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.