Tv Ünitesi Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte dekorasyona sonradan dahil olan mobilyalar arasında yer alıyor  tv üniteleri. Aynı anda bir çok farklı işlevi bulunabilen ve büyük küçük her yaşam alanında toparlayıcı aynı zamanda şık bir tarz yaratan mobilyalar olan tv ünitesi modelleri günümüzde hem modern hemde klasik tarza sahip evlerde artık olmazsa olmazlar arasında yer alıyorlar. Peki tv ünitesi seçerken nelere dikkat edilmeli , model, ebat ve renk seçimleri için mekan içinde hangi detaylara odaklanmak gerekir yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Salonunuzun ebatları ile doğru orantılı olmalı diyerek başlayalım. Salonunuzu küçük gösterecek diğer mobilyaları göz ardı ettirecek ebatta olmamalı ya da kocaman salonda küçücük bir TV ünitesi TV ye odaklanmanızı zorlaştıracak hatta mobilya uyumunuzu dahi bozacaktır.
TV ünitesi seçerken kullanacağımız duvar iyi belirlenmeli direkt ışık alan bir duvar TV de ışık yansımalarına neden olacağından tercih edilmemeli. TV tüm koltuklardan rahatça izlenebilecek bir alanda olmalı. Genel anlamda mobilya tarzınız TV ünitesinin boyutlarını belirleyecektir bazen tüm duvarı kaplaması uygunken bazen duvarı tamamen kaplaması uygun olmaz.

tv ünitesi nasıl seçilmeli

tv ünitesi nasıl seçilmeli

TV ünitenizin arkasındaki duvarı koyu renkler ile diğer duvarlardan farklı olacak şekilde boyarsanız ya da taş döşeme, duvar kâğıdı kaplama yaparsanız TV’nizin boyutuna uygun bir ünite şık duracaktır. Eğer salon tek renkse TV’nizden daha büyük konsol olarak ta kullanabileceğiniz duvarı kaplayan üniteler tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Hem Modern Hem Hesaplı 2016 Tv Sehpaları

TV ünitesi alırken birde fonksiyonlarına dikkat etmek gerekli çünkü reciver, hoparlör, DVD player gibi TV izlerken kullanacağımız aparatların hepsini alabilmeli. Kablo bağlantılarını gizli açıktan geçirmeyecek alanları olmalı. TV dergilerinizi veya DVD, VCD gibi kullanacağımız küçük materyalleri koyabileceğimiz raf veya dolaplara sahip olmalı.
TV ünitenizin rengi mobilyalarınız ile uyumlu olmalı eğer farklı bir ton seçerseniz odanızın ortasında oraya ait değilmiş havası veren ve sizi de görsel olarak rahatsız eden bir mobilyanız olacaktır.

İlginizi Çekebilir : Dekorasyonda Renk Seçimi ve Işık başlıklı makalemizde dekorasyonda renk seçimi, hangi ışık altında renk seçilmeli ve ışık rengi etkiler mi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.