Tuğla duvarlar ile çekici mutfak dekorasyonu

Özel bir mutfak hayali kuranlar için görsel açıdan oldukça etkileyici bir görünüm sunan tuğla duvarlar mutfak dekorasyonuna farklı bir hava katıyor. Tuğla duvarlı mutfak dekorasyonları aynı zamanda mekanda yaşanmışlık hissini yoğun şekilde yansıtırken sıcak ve samimi bir etki bırakıyor. Duvarda eskitilmiş harman tuğlalar ile yaşanmışlık hissini yoğun şekilde yansıtabilir, mutfak içinde yer alan mobilya ve aksesuarlar ile istenilen sıcak ve samimi tarz sağlanabilir. Daha çok doğal dekorasyon tutkunları için ideal bir duvar kaplama uygulaması, tuğla duvarlara eşlik edecek renkler mutfakta farklı etkiler yaratacağından renk seçimi konusunda daha hassas davranılması gereklidir.

Tuğla duvarlı mutfak dekorasyonu hayal ediyorsanız öncelikle bazı noktalara özellikle dikkat etmeniz gerekebilir, bunlardan biri mutfağın ışık seviyesi. Seçtiğiniz aydınlatma ürünleri ve kullanacağınız ışık renkleri tuğla duvarları daha çekici bir hale getirebileceği gibi tam tersi bir etkide yaratabilir. Bunun için seçeceğiniz tuğla kaplamaların renkleri mutfağın ışık seviyesine göre seçilmelidir.

Tuğla kaplamaları arasında bir çok farklı model ve renk seçeneği mevcut, mutfağın tarzına göre tuğla modelleri ve renkleri seçilmesi daha uygun olacaktır. Örnek verecek olursak endüstriyel yada loft tarzında bir mutfak dekore etmek istiyorsanız eskitilmiş harman tuğlalar sizin için doğru bir seçim olacaktır. Bu tarz dekorasyonlar için eski mekanlardan, yapılardan sökülen tuğlalar seçilerek mekan içine istenilene yaşanmışlık hissi yoğun şekilde hissedilir.

İlginizi Çekebilir : Tuğla Duvarlar İle Yaratıcı Yemek Odaları

Tuğla duvarlar country, endüstriyel, loft yada rustik tarzı mutfak dekorasyonları için şık bir detay olabilir. Ancak öncelikle mutfağınızın tarzını belirlemelisiniz ve bu yönde mobilya ve aksesuar seçimleri yaparak tarzın tüm detaylarını dekorasyona aktarabilir, bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

Loft yada endüstriyel tarzı bir mutfak dekorasyonu hayali kuruyorsanız ve duvarda tuğla kaplama tercih ettiyseniz mutfakta metal detaylarına olabildiğince yer vermenizi öneririz. Daha sıcak ve samimi bir görünüm istiyorsanız tuğla duvarlar ile harika bir uyum sağlayacak olan ahşap dokulara mutfağınızda yer açmalısınız. Country, rustik tarzı dekorasyonlarda hissedilen ahşabın sıcaklığı ve mekana kattığı samimi havayı tuğla duvarlar ile daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz.

İstediğiniz tarza uygun şekilde mutfak aksesuarları ve mobilyalar seçerek daha özel ve şık bir mutfak dekorasyonu elde edebilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi bir çok farklı tuğla rengi var, ister beyaz, ister beton rengi önemli olan mutfakta yaratmak istediğiniz etkiye en uyumlu modeli seçmek. Klasik tuğla rengi kullanmak zorunda değilsiniz, farklılık yaratacak bir çok yenilikçi tasarım arasından seçimler yaparak mutfağınızı daha kişisel ve dikkat çekici hale getirmek sizin elinizde.

Önemli bir hatırlatma yapalım, hangi tarzı seçerseniz seçin, mutfağınızın genel havasını etkileyecek en önemli detaylar aydınlatma ürünleridir. Bu konuda yapacağınız kaliteli seçimler ile stil sahibi bir mutfak dekorasyonu sizleri bekliyor olacak.

Galerimizde size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden farklı tarzlarda dekore edilmiş Tuğla duvarlı çekici mutfak dekorasyonları ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

FOTO GALERİ / Tuğla duvarlar ile çekici mutfak dekorasyonu

İlginizi Çekebilir : Mutfak Perdesi Nasıl Seçilir ? Nelere dikkat edilmeli ? başlıklı makalemizde 2016 mutfak perdeleri, mutfak perdesi ve perde nasıl seçilir hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Yorumlara Gözatın

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.