12 FOTOĞRAF

Sade Şıklığı Yansıtan Beyaz Mutfak Modelleri

Zamansız, şık ve ferah, sanırız bir mutfak dekorasyonu için düşünülen ve ilk akla gelen tanımlar. Sadelik basitlik olarak algılanmamalı, sade tasarımlar bazen şıklığı en üst noktada yansıtabilir. Beyaz mutfaklar tam olarak bu tanıma uyuyor diyebiliriz, ister klasik ister modern olsun, beyaz tonu parlak yasa mat hiç önemi yok, rahat, temiz ve kalabalıktan uzak şık bir his uyandırır. Beyaz mutfak modelleri geçmişten günümüze en fazla tercih edilen popüler mutfak renkleri arasında yer alıyor ve almaya devam edecek gibi görünüyor. Beyaz tarzı ne olursa olsun her yaşam alnında rahatlığın ve sadeliğin yansıttığı sıklığı vurgulayan bir renk.

Bembeyaz bir mutfak akla geldiğinde özellikle kadınların ilk aklına getireceği temizliği olacaktır ancak bu rengin beraberinde getirdiği rahat ve şık bir atmosfer için bizce temizlik evresi çok dert edilmemesi gereken ufak bir sorun. Beyaz mutfaklar hem modern hemde klasik tasarımları başarılı şekilde kaldırabiliyor, bu anlamda her tarz mutfak için kullanılabilen ve diğer renk tonları ile rahatça kombinlenebilen bir renktir.Ayrıca ister parlak ister mat beyaz mutfak dolapları tercih edilsin ufak dokunuşlar ile mutfağın sadeliğini şık bir şekilde dinamik bir stile değiştirebilmek mümkün. Mat beyaz mutfaklar genelde klasik mutfak modelleri için tercih ediliyor, İngiliz yada Fransız country tarzı gibi.. Parlak beyaz mutfak modelleri ise daha modern tasarımlarda tercih ediliyor, özellikle modern beyaz mutfaklar ankastre ürünlerin mutfağa kattığı endüstriyel stili başarılı şekilde dengeleyebiliyor.

İlginizi Çekebilir: Beyaz Metro Fayanslar ile Zarif Mutfaklar

Tamamen beyaz bir mutfak hayali ilk başta biraz çekincelere yol açsa bile yazımızın başında belirttiğimiz gibi çok rahat bir şekilde daha dinamik ve enerjik bir hale gelebiliyor. Bunu yapabilmek için bir çok farklı dekoratif fikir var, tezgah üstünde yer alan mutfak araç gereçlerinin canlı tonlarda seçilmesi, duvara mutfağın tarzına uyumlu dekoratif renkli bir tablo asılması yada mutfakta yer verebileceğiniz dekoratif aksesuarlar ile kolayca istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Galerimizde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz, birbirinden farklı tarzlara sahip Sade Şıklığı Yansıtan Beyaz Mutfak Modelleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

FOTO GALERİ / Sade Şıklığı Yansıtan Beyaz Mutfak Modelleri

İlginizi Çekebilir : Mutfak Perdesi Nasıl Seçilir ? Nelere dikkat edilmeli ? başlıklı makalemizde 2016 mutfak perdeleri, mutfak perdesi ve perde nasıl seçilir hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.