10 FOTOĞRAF

Rahat ve Modern İskandinav Mutfaklar

Ahşabın sıcaklığını yansıtan sıcak aynı zamanda ferah şık bir mutfak hayali kuranlar yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık İskandinav mutfak dekorasyon örneklerine yer veriyoruz. Beyazın yarattığı ferah ve aydınlık ortam İskandinav tarzı dekorasyonun en belirgin özelliklerinden, ortamda ışıktan en yüksek verim alınabilmesi ve ortamın daha ferah ve aydınlık bir görünüme sahip olması öncelik. İskandinav tarzının en büyük avantajı zamansız bir stil olması, her mevsim aydınlık ve sıcak bir atmosferin anahtarı diyebiliriz.

Diğer yazılarımızda İskandinav tarzı dekorasyon ve öne çıkan özellikleri hakkında bilgilere yer vermiştik, bu yazımızda ise bu sıcak ve modern tarzın izlerini taşıdığı birbirinden şık stil sahibi İskandinav tarzı mutfak dekorasyon örnekleri ile rahat ve ferah bir mutfak isteyenler için bir çok farklı detaya yazımızda yer veriyoruz.

Bu stilin bu kadar ilgi görmesinin başlıca sebeplerinden biri kesinlikle sıcak ve rahat bir iç dekorasyon stili olması. Ahşap tasarımların ortamda yarattığı doğal ve sıcak atmosfer, dekoratif parçalar ile bütünleşince ortaya çıkan modern ve estetik bir görünüm İskandinav tarzının güzelliğini ortaya çıkaran özelliklerinden sadece biri.

Mutfakta sıcak ve modern bir hava yaratmak için tercih edilebilecek en estetik dekorasyon stillerinden bir tanesi şüphesiz, aynı zamanda İskandinav tarzının minimalist bir çizgisi var bunu koruyarak ortamda kalabalıktan uzak şık bir tarz yaratmak oldukça önemli. İskandinav mutfaklarda ahşap dokular kesinlikle yerinde kullanılmalı, zemin, mobilya ve aksesuar seçimlerinde görselliğin tamamlanması adına beyaz, ahşap ve metal unsurlar dengeli şekilde yer almalı ve tarzın estetik görünümünde büyük rol oynayan minimalist anlayış asla kaybolmamalıdır.

Ayrıca ilginizi çekeceğini düşündüğümüz İskandinav Tarzı Yemek Odası Dekorasyonu , Etkileyici İskandinav Stili Salon Dekorasyonu başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Bilindiği gibi yaşam alanlarında göze çarpan ahşap detaylar hem klasik hemde modern bir iç mekan için son derece kullanışlıdır, aynı zamanda ortamın sıcaklığını yansıtan ahşap dokular temiz bir ortam görünümü için çok etkilidir. İskandinav stili mutfaklarda bu uyumu en ince ayrıntısına kadar hissedebiliyoruz, zemin, duvar ve mobilya seçimleri ile ortamın estetik ve sıcak çekici havası hemen fark edilebiliyor. Sıcak ve zarif bir mutfak hayali kuranlar için seçtiğimiz estetik İskandinav mutfak örnekleri her detayı ile size ilham verecektir.

FOTO GALERİ / Rahat ve Modern İskandinav Mutfaklar

İlginizi Çekebilir : Mutfak Perdesi Nasıl Seçilir ? Nelere dikkat edilmeli ? başlıklı makalemizde 2016 mutfak perdeleri, mutfak perdesi ve perde nasıl seçilir hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.