7 FOTOĞRAF

Pembe Koltuk Takımına Uygun Perde Önerileri

Pembe koltuk takımına uygun perde seçimi özellikle salon dekorasyonu için oldukça önem arz etmektedir. Seçim öncesi yazımı mutlaka okumalısınız.

Pembe renk ile döşenmiş ev bölümlerinin farklı bir atmosferi vardır. Bazı insanlar yumuşak bir renk olarak gördüğü pembe rengin yoğun kullanımını tercih ederken bazıları da sadece koltuk takımı için pembe rengi seçer. Koltuk takımında pembe rengin seçilmesi pembe koltuk takımına uygun perde seçimini de gündeme getirmektedir. Zira pudra rengi koltuğa uygun perde seçimi oda dekorasyonunda önemli bir alanı ifade etmektedir. Pembe koltuklara hangi renk perde kullanmalıyım sorusunun ayrıntılı cevabını yazımda bulabilirsiniz.

Pembe koltuk takımına uygun perde seçimi yaparken tek ölçütünüz koltuk takımı olmamalıdır. Salon içerisinde halılar ve duvar rengi de seçiminizi belirleyen etkenlerdendir. Temelde dekorasyon uygulamalarında bütüncül davranmak daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Bu sebeple pembe koltuk takımına uygun perde örneğin halı ile doğru bir dekoratif birliktelik oluşturmayabilir.

Tarzınıza uygun perde belirlemek gerekir. Sadece renk seçeneği ile dekorasyon uygulamasında kaliteyi yakalayamazsınız. Modern görünümlü bir salon mobilya takımına klasik perde modelleri düşünmek doğru değildir. Aynı şekilde klasik tarzda bir mobilya takımızın varsa modern bir perde tarzı seçmeniz dekorasyon adına yanlış karardır.

Pembe koltuk takımına uygun perde seçiminde zıt renkli perde modelleri kontrast uyumu yakalamanızı sağlayacaktır. Salonun her yerini ahenkli olur düşüncesi ile pembe rengin tonları ile kaplamak istiyorsanız boğucu bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Zıt renk seçimi sizin için uygun değilse renk tonlarının oldukça fazla olduğunu unutmayın. Seçeceğiniz bir renk,  perde için uygun gelmeyebilir ancak o rengin çok farklı tonlara sahip olduğunu unutmayın. Bu farklılıklardan yararlanarak oldukça güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Pembe koltuk takımına uygun perde için kumaş tercihleriniz de önemli bir dekorasyon uygulamasıdır. Salonunuz klasik mobilya tarzına sahipse seçeceğiniz tül perde ve kalın perde kombinasyonunda da klasik kumaş çeşitlerini kullanmalısınız. Klasik salon takımları için kullanılan kumaşın niteliğine uygun bir perde seçmek etkili sonuçlar almanızı sağlar. Tam tersi durumda örneğin parlak kumaşlı bir perde seçtiğinizde salon içerisindeki tüm odak noktasının perdeye kayması mümkün hale gelir ki bu durum salon dekorasyonunda istenmeyen bir durumdur.

Pudra Rengi Koltuk Kombinleri

Dikkat Çeken Pudra Rengi Koltuk Kombinleri

Pudra rengi her ne kadar pembe rengin bir tonu gibi kabul edilse de aslında ten rengi ile pembe renk arasında kalan cazibesi yüksek bir renktir Pudra rengi koltuk kombinleri bu cazibenin...

Pembe Koltuk Takımına Uygun Perde Çözümleri

Pembe koltuk takımına uygun perde seçerken beyaz renkli perdeler oldukça soft bir havanın oluşmasına katkı sağlayacaktır. Bunun dışında kullanılan  bej rengin açık tonları ve krem rengi de salonunuzda kullanabileceğiniz perde renkleri arasındadır.Pembe koltuk takımınızı nispeten daha ön planda tutmak için gümüş gri gibi gri rengin tonlarını da kullanabilirsiniz.

Pembe koltuk takımına uygun perde seçiminde daha iddialı renkler de tercih edilebilir. Bu renklerden olan siyah ve tonları dekorasyon için riskli bir tercih olsa da pembe rengin tonuna bağlı olarak siyah renk tonları da seçenekleriniz arasında olabilir.

pudra rengi salon fikirleri

Evde Pudra Rengi İle Uyumlu Renkler Neler?

Evde yumuşak, sakin ve huzur veren bir renk arayışı içindeyseniz pudra rengi kesinlikle evde yer vermeniz gereken bir renk tonu Şık ve sakin görünüm sunan pudra pembe dekorasyon...

Salonunuzda güzel bir uyum yakalamanın yolu toplam dekorasyonunuzun kaliteli olmasıdır. Bu sebeple perdelerin önemli bir dekorasyon parçası olarak oldukça dikkatli seçilmesi gerekir. Pembe rengin tonlarına bağlı olarak turuncu, somon rengi, bej ve yeşil renk de pembe koltuk takımları için uyum sağlayabilecek renkler arasındadır.

Pembe koltuklarınız için güzel çözümlerden biri de kahverengidir. Kahverengi hemen hemen her tonu ile pembe uyumunu yakalayabileceğiniz renklerdendir. Salonunuz darsa bu rengin açık tonlarını kullanabilir ya da kanatlarda kullandığını kahverengi desenlerin üzerine parıltılı taş aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Salon dekorasyonunda mekanın ebatlarını da göz önüne alarak seçim yapmayı unutmayın. Bu sebeple çok koyu renkli ve tonlu perdeleri dar salonlar için önermiyoruz. Bunun yerine daha açık renk uygulamaları salon dekorasyonunu istediğiniz seviyeye getirecektir.

İlginizi Çekebilir : 2019 Perde Modelleri, Perde Modası ve Dikkat Çekenler başlıklı makalemizde 2018 perde modelleri ve 2019 perde modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.