12 FOTOĞRAF

Mutfak Dekorasyonu İçin Uygun Renkler Nelerdir?

Mutfak dekorasyonu için uygun renkler nelerdir, sorusuna cevap mı arıyorsunuz ? Mutfakta kullanacağınız renklerle ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mutfaklar, modern hayatta hem yemek hazırlama hem de sohbet etme mekanları olarak düşünülmektedir. Özellikle Amerikan mutfak modelleri ve geniş mutfakların bu tip özelliklerinin ön planda olduğunu görüyoruz. Bu sebeple mutfak dekorasyonu için uygun renkler nelerdir sorusuna cevap aramak da önemli mutfak dekorasyonu aşamalarından birini oluşturmaktadır.

Mutfakta renk seçimi bir bütünlük içinde yapılması gereken ama farklı aşamalara sahip olan uygulamalardan oluştuğunu ifade edelim. Ağırlıklı olarak düşündüğünüzün renk tonuna uygun bölüm tercihleri ile mutfağınızda şık dekorasyon renkleri kullanabilirsiniz. Bu bölümlerden en önemlisi mutfak dolaplarıdır.

sarı gri mutfak dekorasyonu

Mutfak Dolabında En Kullanışlı Renkler Neler?

Merhaba arkadaşlar Dekoratif mutfaklar yaratmak için önemli bir konudan bahsetmek istiyoruz bugün Mutfak dolabında en kullanışlı renk nedir DekorblogNet ‘de Retro mutfak mı ...

En Kullanışlı Mutfak Dolabı Renkleri Nelerdir?

Duvar renklerini değiştirmek boya ile mümkünken dolap renklerinin değiştirilmesinin daha zor olduğu herkesin malumudur. Bu yüzden tercih edeceğiniz dolap renginin uzun süre mutfağınızda kalacağının bilinci ile bir renk seçimi yapmalısınız. Dolap renklerinin seçiminde de mutfakta düşündüğünüz ağırlıklı renge uygun bir renk seçmelisiniz. Örneğin mutfağınızda iştah açısı bir renk düşünüyorsanız turuncu, sarı ve kırmızı renkler ile bu renklerin tonları oldukça etkilidir.

Sarı tonlarında mutfak dolapları

Sarı tonlarında mutfak dolapları

Mutfak dolaplarındaki rengi belirlerken mutfağınızın ebatlarının da önemli olduğunu ifade edelim. Mutfak dekorasyonu için uygun renkler nelerdir sorusunun bir cevabı da mutfağınızın metre karesinde gizlidir. Büyük mutfaklar için çok daha fazla renkli ve alternatifli uygulamalar yapmak mümkünken dar mutfaklar için renk seçiminde daha titiz davranmak ve ferahlık hissini ön plana çıkaracak açık renkler kullanmak gerekiyor.

Küçük Mutfaklar için genellikle uygun renkler açık tonlardan oluşan renklerdir

Küçük Mutfaklar için genellikle uygun renkler açık tonlardan oluşan renklerdir

Mutfaklarda çok fazla dikkat edilmeyen ancak mutfağın renk ağırlığında oldukça önemli olan zemin döşemesinin rengi de mutfak dekorasyonu için uygun renkler nelerdir sorusunun cevapları arasındadır. Zeminde kullanacağınız renklerin mutfak dolabı, tezgah üstü , duvar ve perde renkleri ile uyumlu olması gerekir. Dilerseniz zemin rengini açık tutarak diğer alanların ön plana çıkması da sağlanabilir. Bu uygulama da toplam mutfak dekorasyonu kalitesini artırıcı niteliktedir.

Modern Mutfak Dekorasyonu için Uygun Renkler Nelerdir ?

Tezgah üstü alanın mutfak dekorasyonunda oldukça önemli bir etkisi vardır. Burada kullanılan renk ve desenler bazı dekorasyon uygulamalarında ön plana çıkarak dekorasyonda odak noktası haline gelebilmektedir. Tezgah üstü bölümde kullanacağınız rengi ister diğer alanlardaki renklerle uyum içinde olacak şekilde kullanın isterseniz zıt renk seçiminde bulunun. Her iki durum da mutfak dekorasyonu için uygun renkler nelerdir sorusunun cevabı olarak kabul edilir. Dar mutfaklar için ağırlıklı kullandığınız beyaz rengin tezgah üstü bölümde siyah veya diğer renkler ile karıştırılarak yapılan desen uygulaması mutfağınıza dinamizm de kazandıracaktır.

Duvarlar, mutfağınızda rengini değiştirme şansınızın olduğu alanlardır. Bu alanlarda tercih edeceğiniz renkleri çok farklı kombinasyonlarla düşünebilirsiniz. Örneğin mutfak dolaplarını ön plana çıkarmak için açık renkleri tercih edebilir ya da mutfağın toplam dekorasyon kalitesine pozitif katkı sunmak için ağırlıklı kullanılan rengin aynısını duvar rengi olarak da uygulayabilirsiniz.

Perde renkleri ve perdelerin mutfak alanlarına oranla geçirgenlik seviyesini de mutfak dekorasyonu için uygun renkler nelerdir sorusunun cevabı içinde değerlendirebiliriz. Dar mutfağa sahipseniz perdelerinizin güneş ışığını azami derecede alabilecek özelliklere sahip olması gerekir. Bu sebeple açık renk ve ince perdeleri seçmek küçük mutfaklar için daha çok gereklidir. Geniş mutfaklar için renk seçeneklerini belirlerken duvar rengini baz almak da mutfak dekorasyonu için gereklidir.

2018 in En Şık Mutfak Perdelerii,,

Mutfak Perde Modelleri 2018-En Yeni Mutfak Perdeleri

Mutfak perde modelleri 2018 yılında oldukça mutfak dekorasyonunda oldukça şık görünüm katacak detaylara sahip Mutfak dekorasyonunda olmazsa olmaz olan dekorasyon ögelerinin...

mutfak perdesi nasıl seçilir , perde seçimi nasıl olmalı

Mutfak Perdesi Nasıl Seçilir ? Nelere dikkat edilmeli ?

Dekorasyonda bir bütünlük sağlanması adına yaşam alanlarında kullanılacak perde seçimleri, hem alanın tarzına ve çizgilerine hitap etmeli, hemde mekanın kullanım amacına...

Home Sweet Home Desenli Çift Kanatlı 3D Baskılı Fon Perde

Dekoratif 3D Baskılı Mutfak Fon Perdeleri

Perdeler evin güzelliğini ortaya çıkaran, dekorasyonda büyük etkisi bulunan tekstil ürünleri Kadınlar nasıl makyaj yaptıklarında daha güzel ve çekici görünüyor ise bir...

Mutfak dekorasyonu renkleri için sadece seçim yapmak ve uygun renk aralıklarının mutfak bölümlerinde uygulanması doğru bir dekorasyon için yeterli değildir. Mutfakta kullanacağınız aydınlatma da renklerin özelliklerini ortaya çıkarmada oldukça önemli ve etkilidir.

Dekoratif Mutfak Aydınlatması

En Doğru Mutfak Aydınlatma Yöntemleri

Mutfaklar, aile bireylerinin çok sık bir araya geldiği toplanma mekanlarıdır Bu alanlardaki her türlü dekorasyon işleri dikkatlice ve özenle yapılmalıdır Yapılacak hataların...

Yanlış aydınlatmaya sahip ancak doğru uygulanmış renkler, mutfak dekorasyonunda istenilen sonucu veremez. Özellikle geniş mutfaklar için spot aydınlatma ile beraber mutfak masası bölümünde sarkıt avizeli aydınlatma sisteminin beraber kullanılması gerekir. Bu yöntemle istenilen aydınlatma düzeyi de yakalanmış olacaktır.

FOTO GALERİ / Mutfak Dekorasyonu İçin Uygun Renkler Nelerdir?

İlginizi Çekebilir : 2019 Perde Modelleri, Perde Modası ve Dikkat Çekenler başlıklı makalemizde 2018 perde modelleri ve 2019 perde modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


2 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.