9 FOTOĞRAF

Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda gri kullanmak isteyenler ancak bir türlü cesaret edemeyenler için bugün yazımızda gri ile uyumlu renkler ve birbirinden çarpıcı gri dekorasyon fikirleri seçtik.

Ev dekorasyonunda gri renk uyumu bir çok ev sahibinin zorlandığı konulardan biridir. Ancak gri gerek dekorasyonda olsun gerekse giyimde olsun en fazla kullanılan renk kombinleri arasında yer almaktadır.

Altın Kural♥ Gri ve tonlarının evde soğuk bir etki yaratacağını düşünebilirsiniz, ancak doğru renkler ile kombine edildiğinde farklı etkilerin ortaya çıkabileceğini unutmayın. Öncelikle kendinize “Griye hangi renk gider?” diye sormalısınız. Çünkü gri yapısı itibariyle evde sıcak yada soğuk,  karanlık yada tam tersi ferah ve sakin bir çok farklı etki elde edilebilir.

ev dekorasyonunda gri renk uyumu-gri ev dekorasyonu

Ev dekorasyonunda gri renk uyumu ve kombin renkler

Griyi tamamlayacak renk seçimlerinin rolü bu anlamda çok büyük, ortamda yaratmak  istediğiniz atmosfere karar verdikten sonra soft yada parlak renk seçimleri ile tamda hayal ettiğiniz bir görünüm sizleri bekliyor ekleyecek.

Griye hangi renk gider veya daha çok yakışır bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz makaleyi dikkatlice okumanızı ve bağlantılı makalelere geçiş yaparak bilgi ve görselleri incelemenizi öneririm.

Gri Ev Dekorasyonu Denince

Ev dekorasyonunda renk uyumu olmazsa olmaz kuralların başında gelir.  Birbirine en yakışan renkleri bir araya getirmek ve farklı kombinleri harmanlayarak sadece size özel dekorasyon tipleri oluşturmanız mümkün.

Eğer gri rengi seviyorsanız, heybenize biçilmez bir kaftan koymuşsunuz demektir. Çok basit bir örnek vermek gerekirse bugünlerde metalik grinin retro desenlerle bir hayli fazla kombin edilmekte olduğunu biraz bu konuya ilginiz varsa görürsünüz.

⇒Yani bırakın renklerin uyumunu; artık gerek ev dekorasyonlarında gerekse ofis, cafe, otel dekorasyonlarında dahi geçmiş ve gelecek uyumu dahi yapılmaktadır. Ki çokta başarılı örneklerle karşımıza çıkmaktadır. 

Gri ile uyumlu renkler-gri dekorasyon

Köhne bir çatı katı dairesi yeniden değerlendirilerek gri ve modern bir dekorasyon elde edilmiş.

Griyi ister duvarda, ister zeminde, isterseniz mobilyalarda tercih edin, ortamda ortaya çıkacak olan etki, seçeceğiniz yani gri ile beraber kullanacağınız renk tonlarına bağlıdır. Gri nötr bir renk, dolayısı ile soğuk yada karanlık bir etki yaratacağı düşüncesi akla ilk gelendir genelde, ancak aşağıda sizler için seçtiğimiz en güzel gri dekorasyon örnekleri ile gri hakkındaki ister istemez oluşan soru işaretlerinin yok olacağını düşünüyoruz.

Komple gri bir dekorasyon örneği incelemek istiyorsanız, yukarıdaki görsele ait Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu konulu makalemi inceleyebilirsiniz.Ev Dekorasyonunda Gri Renk Uyumu

Gri – kırmızı Uyumu

gri ile uyumlu renkler neler

gri ile uyumlu renkler neler

Gri – Sarı Uyumu

gri ile uyumlu renkler sarı

gri ile uyumlu renkler sarı

banyo için rahat renk seçimi

Banyoda Gri ve Sarının Muhteşem Uyumu

Gri sarı banyo dekorasyonu Banyo dekorasyonda belkide akla son gelebilecek renkler gri ve sarı olabilir, ancak bu iki rengin muhteşem uyumundan ortaya çıkan dekorasyon örnekleri bu...

Gri – Mavi / Turkuaz Uyumu

gri ile uyumlu renkler mavi ve turkuaz

gri ile uyumlu renkler mavi ve turkuaz

Gri – Turuncu Uyumu

gri ile uyumlu renkler turuncu

gri ile uyumlu renkler turuncu

Gri – Mor Uyumu

gri ile uyumlu renkler mor

gri ile uyumlu renkler mor

Gri – Pembe Uyumu

gri ile uyumlu renkler pembe

gri ile uyumlu renkler pembe

pembe gri ev dekorasyon önerileri 2016

Evinizi Pembe ve Gri Çekiciliğine Bırakın

Pembe Gri Ev Dekorasyon Fikirleri  Eviniz için renk seçimlerinizde kararsız kalıyorsanız ve hem şık hemde ferah bir görünüm arıyorsanız pembe ve gri ikilisini mutlaka...

Gri – Mercan Uyumu

gri ile uyumlu renkler mercan

gri ile uyumlu renkler mercan

Gri – Siyah Uyumu

gri ile uyumlu renkler siyah

gri ile uyumlu renkler siyah

Gri – Kahverengi Uyumu

gri ile uyumlu renkler kahverengi

gri ile uyumlu renkler kahverengi

gri sarı salon dekorasyonu 2016

16 İlham Veren Gri Salon Dekorasyonu 2017

Gri Salon Dekorasyonu Son yıllarda dikkat çekici salon dekorasyon örneklerinde gri kullanımının oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz Salon dekorasyonu için gri oldukça ideal...

İlginizi Çekebilir : Varak Ayna Modelleri-Altın Gümüş Ayna Tasarımları 2018 başlıklı makalemizde varak ayna modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


3 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Web Tasarım