10 FOTOĞRAF

Farklılık Yaratan Yatak Başı Fikirleri

Yaşam alanlarına kendi tarzınızı ve zevkinizi yansıtmak ev hayatını daha keyifli ve özel bir hale getirebilir. Özellikle kadınların yatak odaları için ortaya çıkardıkları dekoratif aynı zamanda farklılık yaratacak fikirleri ile tamamen özel ve keyifli bir dekorasyon tarzı ortaya çıkıyor. Yatak odası dekorasyonu söz konusu ise kesinlikle kadınların hakimiyeti bu alanda yoğun şekilde hissedilir, seçilen renklerden tasarımlara kadar en ince ayrıntılar hesaplanır diyebiliriz. Yatak başı fikirleri bu noktada kişisel bir dekorasyon için önemli bir ayrıntıdır. Sıradanlıktan hoşlanmayanlar ve yenilikçi ve özgür tasarım fikirlerinden hoşlananlar için bugün yazımızda farklılık yaratan yatak başı fikirleri hazırladık, konumuzda yer verdiğimiz dekoratif ve özel yatak başı örnekleri size ilham verecek güzellikteler.

Desenli kumaş panel ve çerçeve

Yatak odası için ilham verebilecek şık bir yatak başı örneği, evde rahatça yapılabilecek aynı zamanda seçilen renk ve desenlere göre mekana renk ve tarz kazandırabilecek bir fikir. Evde bulunan kullanmadığınız desenli kumaşlar varsa değerlendirmek için önünüzde harika bir fırsat var, yüksekliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz ancak örnekte olduğu gibi üstünde dekoratif çerçeveler kullanarak daha modern ve estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

3 boyutlu kumaş başlıklar

İlginç ve bir o kadar estetik bir yatak başı fikri, el işi olması ise dekorasyona değer katıyor. Farklı ebatlarda karton kutular ve odanın genel ahşap dokusuna uyumlu bir kumaş seçilerek ortaya çıkan bu şık yatak başı oldukça düşük maliyet ile evde rahatça yapılabilecek bir uygulama. Kutular arasında ki girinti – çıkıntılar üç boyut görünümü ortaya çıkarmış, en önemlisi yatak odasında yer alan baskın ahşap dokusuna uyumlu renk tonları seçilmiş. Dekoratif olduğu kadar zekice tasarlanmış bir yatak başı fikri..

yatak odasına özel ve şık bir detay kazandırmak isteyenler için tuval başlık fikirleri oldukça ilgi çekici olacaktır. Yatak başı duvar bölümüne bu tarz sanatsal bir tuval ekleyebilir yada bu konuda yeteneğiniz var ise duvara istediğiniz renkler ve desenlerde çizimler yaparak mekana özel bir tarz kazandırabilirsiniz.

Küçük yastıkları orantılı şekilde duvara asarak yatak başı olarak kullanabilirsiniz,  siz canlı desenli ve renge sahip dekoratif yastıklar kullanarak mekanın enerjisini arttırabilir ve farklılık yaratabilirsiniz. Yastık seçimlerinizi yaparken renk ve desen renklerini yatak odası mevcut renk düzenine göre yaparak görsel açıdan daha uyumlu bir tarz elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : 16 Dekoratif Yatak Başı Kitaplık Önerisi

doğallıktan hoşlananlar için el yapımı ahşap yatak başı fikirleri oldukça ilgi çekici gelecektir. isteğe göre ahşap parçaları farklı renklere boyayarak daha dinamik bir görünüm elde edilebilir. El yapımı ahşap yatak başı modelleri şekilde yatak odasında sıcak ve samimi bir tarz elde edilebilir.

Dekoratif tablolardan hoşlanıyorsanız işte size harika bir fikir, büyük tabloları yatak başı olarak kullanabilir, hem görsel açıdan mekanı renklendirirken hemde farklılık yaratabilirsiniz. Odanın dekorasyon tarzına uygun baskı ve desenlere sahip büyük tablolar mekana özel bir hava katacaktır.

basit bir ahşap raf ile yatak başı yapmak kimin aklına gelir? Sonuç ise son derece şık ve dekoratif bir görünüm. Sıcak ve samimi bir etkisi olduğu açık, evde bu tarz bir yatak başını rahatça yapabilirsiniz.

Ahşap paneller ile mekanda sıcak ve doğal bir görünüm sağlanmış, aynı zamanda mekan içinde yer alan dekoratif objeler ve tekstil ürünleri ile harika bir uyum içinde. Ahşap palet yada paneller dekoratif bir yatak başı için en uygun parçalar arasında, üstelik isteğe göre renk ve desen ekleme şansınız var.

Diğer örneğe benzer şekilde eski bir ahşap palet modern bir yatak odasında yatak başı olarak tercih edilmiş, açık renk duvarlar ve mobilyalar ahşap sıcaklığını başarılı şekilde ortaya çıkarmış. Endüstriyel eğilimli yatak odası dekorasyonları için son derece şık ve dekoratif bir fikir.

Büyük görkemli varaklı aynalar klasik yatak odası dekorasyonu için değerli parçalar arasında gelir, ancak yatak başında tercih edilmesi mekana farklılık ve tarz kazandırmış. Aynanın altın detayları ile uyum sağlayan çerçeveler ve dekoratif objeler ile ortaya harika bir stil çıkarılmış.

FOTO GALERİ / Farklılık Yaratan Yatak Başı Fikirleri

Bir önceki yazımız olan Kahverengi Yatak Odası Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.