Eskimeyen Moda İhtişamlı Varak Aynalar 2016

Dekorasyonu daha özel ve çekici kılan ufak detaylar arasında yer alıyor aynalar, geçmişten günümüze bir çok farklı form ile karşımıza çıkan dekoratif ayna modelleri arasında eskiden moda olan ve ihtişamlı görünümleri ile varak aynalar son dönemlerde tekrar eski popülerliğini kazanmış görünüyor. Klasik , avangard ev dekorasyonlarında ilk bakışta dikkatleri üzerine toplayan, zengin duruşu ile kalite ve tarz kazandıran 2016 varak ayna modelleri ile mekanda istediğiniz çarpıcı etkiyi kolayca yakalayabilirsiniz.

Varak aynalar oldukça dikkat çekici tasarımlar olduğundan mekanın kalitesini ve tarzını yansıtması adına kullanılacağı alanlar oldukça önemli. Bu denli büyük ve dikkat çekici bir aksesuar için en uygun alanların başında oturma odaları, yatak odaları ve evin giriş alanları geliyor. Varak ayna modelleri klasik iç mekan dekorasyonunda salonda olduğu kadar yatak odası ve antre , hol alanları içinde harika bir etki yaratacaktır. Mekanda doğru etkiyi yaratmak için evinizde kullanacağınız aynaları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı belli başlık kurallar bulunuyor, dilerseniz kısaca ayna seçerken nelere dikkat edilir kısaca bahsedelim…

antre dekorasyonu için gösterişli varaklı ayna seçimi

antre dekorasyonu için gösterişli varaklı ayna seçimi

Aynalar ile dekorasyonda doğru etki yaratmak

  • İç mekan dekorasyonun değişmez kuralları arasında mekanın tarzına uygun aksesuarlar seçilmelidir , aynalar içinde bu kural geçerlidir.
  • Diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise varak ayna modelini kullanacağınız alanın büyüklüğüdür. Ayna seçerken mekanın büyüklüğünü mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.
  • Mekan eğer keskin hatlara sahipse , seçeceğiniz ayna modelleri mutlaka köşeli olmalıdır.


Aynaların etkilerinden faydalanın

Aynaları hangi alanda kullanırsanız kullanın mutlaka mekana katacağı etkilerden yararlanmalısınız , aynaların iki farklı kullanım amacı vardır , fonksiyon ve dekorasyon.. Aynaların mekana kattığı bir çok farklı etkisi vardır , belkide hiç dikkat etmediğiniz yada daha önce duymadığınız.. Bunlardan ilki ;

Küçük alanları genişletin,

Dekorasyonda bazı ufak hileler vardır , bunlardan en önemlisi aynalar ile yapılan küçük mekanları olduğundan daha geniş göstermesidir. Küçük mekanlarda seçeceğiniz doğru dekoratif ayna modelleri ile mekanı daha geniş gösterebilirsiniz , bu ufak bir göz yanılmasıdır ancak oldukça etkilidir.

İhtişamlı bir Görünüm..

Yazımızın asıl konusu olan altın varaklı aynalar , yemek odası gibi bir arada zamanların geçirildiği ortamlarda bambaşka bir etki yaratacaktır , özellikle klasik dekore edilmiş yemek odalarında duvara asacağınız büyük ve ihtişamlı varak aynalar mekanı görsel açıdan zengin ve ihtişamlı bir tarz katacaktır..

Daha Aydınlık bir ortam..

Mekanda ayna kullanımının etkilerden bahsetmiştik , bunlar arasında mekanı daha aydınlık göstermesi örnek olarak gösterilebilir. Nasıl ? Özellikle pencere karşısına yerleştirilen aynalar ortamın daha aydınlık bir görünüme sahip olmasında büyük rol oynar.

Ayrıca ufak bir hatırlatma yapalım , tavanda kullanılan aynalar , tavanın olduğundan daha yüksek olarak algılanmasını sağlayabilir , buda ufak göz yanılmaları arasında gösterilebilir.

Beğeneceğinizi düşündüğümüz birbirinden şık ve ihtişamlı varaklı ayna modelleri galerimizde sizleri bekliyor , ayrıca varaklı aynalar ile dekorasyon ipuçları veren görseller sizlere ilham verecektir.

İhtişamlı Varak Aynalar 2016 / Galeri 

yemek odası için kare büyük bir varaklı ayna oldukça etkileyici

yemek odası için kare büyük bir varaklı ayna oldukça etkileyici

İlginizi Çekebilir : Ufak Detaylar : Dekoratif Kapı ve Duvar Süsleri başlıklı makalemizde dekoratif kapı süsleri, dekoratif kapı ve duvar süsleri ve kapı çelenk modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Yorumlara Gözatın

  • […] Dekoratif aynalar küçük mekanları büyük göstermek için dekorasyona dahil edilebilecek önemli parçalardır. Ayrıca çerçeve seçimlerini mevcut dekorasyon tarzınıza uygun seçtiğinizde mekanı tamamlayan dekoratif bir aksesuar görevi görecektir. Ayrıca ufak bir bilgi , pencere karşısına asacağınız bir ayna mekanı daha parlak ve aydınlık gösterecektir. […]

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Web Tasarım