16 FOTOĞRAF

Çocuk Odası Dekorasyonu Hakkında Tüm Detaylar

Çocuk odası dekorasyonu içerisinde kullanılabilecek dekorlar, duvar dekorasyonu, kız ve erkek çocuk odaları için tüm detaylar içeriğimiz de yer almaktadır.

Çocuk odası dekorasyonu yapmak istiyorsunuz, fakat renklerine, duvar dekoruna ve kullanacağınız objelere karar veremiyor musunuz? O halde yazımızın devamına buyurun. Yazımızın devamında eğlenceli çocuk odası tasarımları, çocuk odası duvar dekorları, erkek çocuk odası dekor ile kız çocuk odası dekor bilgileri bulacaksınız.

Çocuk Odası Dekorasyonu Hakkında Merak Edilenler…

Çocuk odası dekorasyonu doğru renklerle ve doğru mobilyalarla yapıldığı zaman eğlenceli, şık ve konforlu bir görünüm sunar.

Çocuk odası sadece uyku için kullanılan bir mekan değildir. Bebeklikten çıkan çocukların ebeveynleri gibi kendisine özel alanlarda kendisine özgü tasarımlarla kendilerini rahat ve özgür hissetmeleri gerekmektedir. 2019 çocuk odası tasarımları da bu bağlamda bir yol izlemeyerek mükemmel dekorasyon ögeleri sunmaktadır.

Çocuk odası için kullanılabilecek dekorlardan biri

Çocuk odası dekorları yapılırken çocukların yaşına uygun yapılmalıdır. bu bağlamda da oyun oynayacakları, ders çalışacakları, oyuncaklarını stoklayacakları, arkadaşları ile rahat vakit geçirebilecekleri ve tabi ki deliksiz ve dinlendirici bir uyku çekecekleri alanlar tasarlanmalıdır.

Hem kız hem erkek çocukların kullanabileceği beyaz çocuk odası dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonu öncesinde ebeveynlerin kendilerine sordukları sorular vardır. Bunlar çocuk odası tasarımı sırasında kullanılacak tekstil malzemelerinin, halının ve mobilyaların güvenli olup olmadığı, sezon trendleri, çocuk odası işlevsel mobilyalar ve ışık dengesi gibi konulara cevap aramaktadır.

çocuklar için eğitici oyun halıları 2016

Bebek ve Çocuk Odası Halıları Nasıl Seçilmeli ? ( Öneriler )

Bebek ve çocuk odası halısı nasıl olmalı, çocuklar için halı tavsiyesi ve halı seçerken nelere dikkat etmeliyiz gibi konulara değinerek bilgilendirme yapacağız Çocukların...

Çocuk Odasında kullanılabilecek dekoratif bir duvar

Çocuk odası dekorasyon ögelerinin olmazsa olmazı yatak, kitap, gardırop, çalışma masası, konsol dur. Bu malzemeler kız çocuk ve erkek çocuk odası dekor malzemeleri ile aktif hale getirilir.

Perde, halı, minder, koltuk, duvar dekoru, aydınlatma ve aksesuarlar çocuk odası dekorasyonunu güzelleştiren aksesuarlardır.

Çocuk Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler…

1-3 Yaş Bebek Odası Dekoru

Takdir edersiniz ki kız çocuk odası ve erkek çocuk odası birbirinden çok farklıdır. Çocuklar okul seviyesinde değil de 1-6 yaş arasında ise anne baba kendi zevkine ve tarzına göre dizaynlar yapabilirler.

1-3 yaş çocuk odası dekorasyonu için kullanılacak objeler köşeli olmamalı, duvara veya yere sabitlenmeli, doğal boya kullanılan malzemeler seçilmelidir.

 

Çocuk odasında kullanılabilecek dekoratif bir duvar örneği

Oyuncaklar yumuşak olmalı ve ağıza çok alınacağı için sağlıklı malzemelerin kullanıldığı garantili ürünler tercih edilmelidir.

Sakinlik ve dinginlik vermesi, bunun yanında da kaliteli uyku vadetmesi açısından soft renkler kullanılmalı, yumuşak bir aydınlatma yapılmalıdır.

Küçük ve az odalı bir eviniz varsa alan tasarrufu açısından ranza kullanabilirsiniz.

Aynı odada kalacak çocukların yaşları birbirine yakın olmalıdır.

Eğlenceli ranza modelleri ile çocuk odası dekorasyonu daha da şık ve konforlu hale getirilebilir.

Erkek çocuklar oda dekoru ile fazla ilgilenmezler, ancak kızlar öyle değildir. Bu nedenle kız çocuk odası dekor malzemeleri seçilirken kızınızın zevklerine göre seçilmelidir.

erkeek çocuk odası dekorasyonı

Renkli Erkek Çocuk Odası Modelleri

Erkek çocuk odası tasarlamak zevkli ve eğlenceli dekorasyon uygulamaları arasındadır Bugün sizlere renkli erkek çocuk odası modelleri içinde çokça kullanılan dekorasyon...

Erkek çocuk odası modeli

3-6 Yaş Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odası duvar dekorları yapılırken çocuğun yaşına göre objeler seçilmelidir. Duvar dekorasyonu yapılırken çocuğun ders çalışırken dikkatini dağıtmayacak objelere yer vermelidir.

Çocuk odası dekoru çocuğunuza özgüven aşılayacak, motivasyon sağlayacak ve becerilerini geliştirecek şekilde yapılmalıdır.

Çocuk odası mobilyaları işlevsel mobilyalardan seçilmelidir.

kız çocuklarını mutlu edecek renkli odalar

Kız Çocuklarını Mutlu Edecek Renkli Odalar

Kız çocukları için renkli odalara sahip olmak ruhlarındaki enerjinin yansıması olarak kabul görür Bu sebeple birçok kız çocuğunun odası rengârenk ve cıvıl cıvıldır Siz...

Kız çocuk odalarında bebekler, erkek çocuk odasında arabalar çoğunlukta olacağı için duvara bu oyuncakları sıralayacak uygun raflar yerleştirilmelidir. Dekorasyonda kullanılan dekoratif raflar hem odayı daha derli toplu gösterecektir, hem de odaya farklı bir havaya sokacaktır.

Erkek Çocuk Odasında Kullanılabilecek bir dekor tren

Çocuk odası mobilyalarında akıllı depolama alanları olmasını sağlayarak odayı daha ferah hale getirin. Böylece çocuğunuza oyun oynayacağı, ders çalışacağı ve arkadaşları ile vakit geçireceği kaliteli alanlar sağlamış olursunuz. Bu bağlamda çok fazla mobilya yerine işlevsel mobilyalar tercih edin:)

Kız ve erkek çocuk odalarında kullanılabilecek standart bir dekor ayıcık

Çocuk odası dekor ögeleri alırken her iki cinsiyet için uygun ögeler seçilebilir. Böylece 1-2 yıl sonra kaldırmak veya atmak zorunda kalmazsınız.

FOTO GALERİ / Çocuk Odası Dekorasyonu Hakkında Tüm Detaylar

İlginizi Çekebilir : Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar başlıklı makalemizde boş duvar dekorasyonu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


3 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.