17 FOTOĞRAF

Beyaz Metro Fayanslar ile Zarif Mutfaklar

Beyaz metro fayanslar ile mutfakta zarif ve şık bir tarz elde edebilirsiniz. Özellikle retro tarzı mutfaklardan hoşlananlar için beyaz metro fayanslar ..

Mutfak dekorasyonunda hem ferah hemde temiz bir görünüm vermesi açısından beyaz fayanslar sıkça tercih ediliyor, kolay temizlenebilmesi ve ışığı başarılı şekilde yansıtabilmesinden dolayı mutfak fayans modelleri arasında özellikle beyaz modeller büyük ilgi görür. Sadece mutfak değil, banyolarında vazgeçilmezleri olan beyaz fayanslar ile dekorasyonda farklılık yaratabilir mi?

Peki mutfak fayansları ile mutfağınızın tarzını büyük ölçüde etkileyebileceğinizi söylersek? New york metro istasyonlarından mutfaklara kadar gelen metro fayanslar günümüzde hem modern hemde retro tarzı mutfak dekorasyonu sevenlerin büyük ilgisini çekiyorlar. Metro fayanslar mutfakta zarif , sıcak ve stil sahibi bir görünümde büyük rol oynuyor, aydınlık ve ferah görünümlü bir mutfak için beyaz metro fayanslar 1900’lü yıllardan günümüze popülerliğini sürdürüyor diyebiliriz.

Retro görünümden hoşlananlar için hem mutfak hemde banyo dekorasyonu için rahatlıkla tercih edilebilen metro fayansların bir çok renk ve abat seçenekleri var, ancak bahsettiğimiz gibi ışığı yansıtmasından dolayı mekanda ferahlık hissi yaratabilmesi için beyaz metro fayans modelleri çok daha doğru bir seçim olacaktır mutfak için.

Metro fayanslarda renk alternatiflerinden bahsettik, sıradanlıktan çıkıp dikkat çekici bir dekorasyon arayanlar mavi, yeşil, kırmızı gibi parlak ve canlı renkleri tercih edebilir. Yinede iskandinav evleri gibi ışıktan mümkün olduğunca istifade etmek isteyenlerin tercihi kesinlikle beyaz metro fayanslar.

Peki metro fayanslar hangi tarz mutfaklarda kullanılabilir?

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi hem modern hemde retro tarzından hoşlananlar için metro fayanslar oldukça ideal seçimler ancak bu kadarla sınırlı değil. İskandinav tarzı banyo ve mutfaklarda geçmişten günümüze metro fayanslar tercih ediliyor, modern vintage olarak tabir edilen mutfaklarda günümüzde hala metro fayansları rahatlıkla görebiliyoruz. Ayırca, eklektik, minimal yada country tarzı dekorasyonlarda banyo ve mutfaklarda zarif metro fayans modelleri sıklıkla tercih ediliyor.

Mutfağınız yada banyonuz için beyaz metro fayanslar kullanmayı düşünüyorsanız derz rengi konusunda iyi düşünmelisiniz. Çünkü gri yada siyaha yakın derz dolgular ile metro fayansların mekana katacağı etkiler değişiklik gösterecektir, seçtiğiniz fayans rengine yakın tonlarda derz seçerseniz hiç riske girmeden temiz ve ferah bir görünüm elde etmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir : Tuğla duvarlar ile çekici mutfak dekorasyonu

Koyu renk derz dolgular ile tam bir metro tarzı elde edebilirsiniz, ancak mutfak yada banyoda grinin varlığını hissettirecek yardımcı renkler ilave edebilirsiniz.

Sizler için seçtiğimiz birbirinden farklı tarzlara sahip beyaz metro fayanslı mutfak dekorasyonları seçtik, size ilham vereceğini düşündüğümüz bu zarif ve ferah mutfak dekorasyonları ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

FOTO GALERİ / Beyaz Metro Fayanslar ile Zarif Mutfaklar

İlginizi Çekebilir : Mutfak Perdesi Nasıl Seçilir ? Nelere dikkat edilmeli ? başlıklı makalemizde 2016 mutfak perdeleri, mutfak perdesi ve perde nasıl seçilir hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


3 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.