15 FOTOĞRAF

Banyo İçin 15 Muhteşem Duvar Kağıdı

Banyonuzun görsel açıdan sönük kaldığını düşünüyorsanız ve artık banyoda sıradanlıktan uzak, tarzınızı rahatça yansıtabileceğiniz bir dekorasyon tarzı istiyorsanız yazımızda yer verdiğimiz banyo için 15 muhteşem duvar kağıdı örnekleri size ilham verecektir. Banyo dekorasyonu söz konusu olduğunda duvarlar için ilk akla gelen malzeme banyo duvar seramikleri oluyor, dayanıklı sudan etkilenmeyen uzun süre kullanıma uygun bir malzeme olduğundan su ile sürekli temas haline olan yaşam alanları için ideal bir seçim olduğu tartışılmaz bir konu. Ancak banyo duvarları için seramikten farklı bir çözüm daha var, hemde görsel açıdan banyoda harikalar yaratabilecek bir çözüm, dekoratif banyo duvar kağıtları.

2016 duvar kağıdı modelleri

Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvar Kağıdı Kullanımı Duvarların şıklığı ev dekorasyonunu olumlu etkileyen unsurlardan biridir Son yıllarda ev dekorasyonuna artı değer katmasından dolayı oldukça...

Banyo duvar kağıdı kullanımı için uygun bir mekan mı?

Konumuz banyo olunca çoğu kişinin aklına gelen bir soru ise banyoda duvar kağıdı kullanılır mı? Sadece görsel açıdan değil, kullanım açısından uzun vadede duvar kağıdı kullanımı sorun yaratabilir mi gibi bir çok soru ilk akla gelenler arasında yer alır. Günümüz teknolojileri sürekli gelişiyor ve yaşam alanları için üretilen malzemeler, ürünler her geçen zaman farklı ve gelişmiş özellikler ile karşımıza çıkıyorlar. Dekoratif duvar kağıtları bunun en güzel örneği diyebiliriz, bu tasarımlar ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlandığında üretim malzemesinden dolayı uzun süreli kullanıma uygun yapıda değillerdi ve bu sorun çoğu kişinin duvar kağıdı kullanmasını olumsuz yönde etkiliyordu. Ancak günümüzde üretilen duvar kağıtları beraberinde yeni teknolojileri getiriyor, suya ve neme dayanıklı, bakteri barındırmayan, nefes alabilen ve kolay temizleme imkanı sunan ve hatta yanmaya karşı dayanıklı ürünler şuan bir çok yaşam alanında rahatça kullanılabilir.

Banyo duvar kağıdı seçerken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Renk ve desen seçimi yapmadan önce banyo duvar kağıdı modelleri seçerken önceliğiniz uzun süre kullanıma uygun özelliklere sahip olmasıdır. Nedir bu özellikler, su ile sürekli temas içinde olacağından dolayı suya dayanıklı olması en önemli nokta. Suya dayanıklı olması banyo için ne yazık ki tek başına yeterli değil aynı zamanda neme dayanıklı olması ve banyo gibi temizliğin ön planda tutulması gereken bir mekanda kolay temizlenebilir özelliğe sahip olması gerekir.Banyolar için genelde uzmanlar vinil , vinyl duvar kağıtlarını önerir, bu tasarımların kullanım süresi daha uzundur aynı zamanda bakteri barındırmayan özelliğe sahiptirler. Bu açıdan bakarsak banyo sonraki ıslak bir bezle rahatça temizlenebilen vinil /vinyl) duvar kağıtları banyo için oldukça ideal tasarımlardır. Ancak bu özelliklere sahip olması her alanda kullanabileceği anlamına gelmiyor, vinil duvar kağıtları nefes alamayan bir tasarım oldukları için çocuk odası için önerilmiyor.

çizgili duvar kağıdı modelleri 2016

Birbirinden Çekici 24 Çizgili Duvar Kağıdı

Çizgili duvar kağıtları ile dekorasyon fikirleri  Klasik renk duvarlar yerine rutinden uzaklaşıp yaşam alanlarına daha kişisel ve modern bir görünüm veren dekoratif duvar...

Duvar kağıdı ve nem problemi

En sık yaşan sorunlardan biride nemden dolayı duvar kağıtlarının kabarması ve kullanım süresinin azalmasıdır. Banyo için suya ve neme dayanıklı bir duvar kağıdı seçmeniz aynı sorunla karşılaşmayacağınız anlamına gelmiyor ne yazık ki, bunun için banyonuzun havalandırma sisteminin doğru planlanması gerek. Özellikle her banyo sonrası mutlaka belirli bir süre banyonun hava almasında yarar var. Evlerde sıkça görülen sorunlardan biride duvarda küf oluşumudur, bu sorun nemden dolayı yaşanır. Havada ki nem oranı küflenmenin başlıca sebeplerinden,  yatılım problemleri havadaki nemin sıvılaşması ve soğumasını sağlar ve bir süre duvarda çatlaklar ve küf lekeleri baş gösterir. Duvar küfleri birden değil yavaş yavaş çoğalır ve önlem alınmaması durumunda insan sağlığını tehlikeye sokabilir.  Bknz : Duvardaki Küf Nasıl Temizlenir ? Pratik Yollar

Dekoratif çözümler

Banyonuzda duvar kağıdı ile görselliği arttırmak için komple tüm duvarları duvar kağıdı ile kaplamak yerine suyun en fazla temas ettiği bölgelerde fayans kullanarak kolayca kafanızdaki korkulardan kurtulabilirsiniz. Ancak bu şekilde seçeceğiniz banyo duvar kağıdı modeli ile banyo fayansları görsel açıdan bir uyum içinde olmalı. Açık renk fayans üzerine desenli duvar kağıtları ile hiç riske girmeden dilediğiniz gibi banyonuzda farklılık yaratabilirsiniz.

Banyo İçin 15 Muhteşem Duvar Kağıdı

Binlerce farklı renk ve desen arasından seçim yapmak bir hayli zor, aşağıda seçimlerinizi yaparken size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık banyo duvar kağıdı modeli seçtik. Özellikle klasik tarzlardan hoşlananlar için seçtiğimiz country tarzı banyo duvar kağıtları ile her mevsim banyoda taze ve ferah bir etki yaratabilirsiniz. Modern sevenler için ise banyoda farklılık yaratacak geometrik desenler ve baskılar tercih edebilirler.

FOTO GALERİ / Banyo İçin 15 Muhteşem Duvar Kağıdı

Bir önceki yazımız olan Banyo Zemini Seçimi Nasıl Yapılmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.