2018 Yılında Modern Oturma Odaları Hakkında Tahminlerimiz

Bir eve yuva sıcaklığı veren ve o evi ev yapan bölümlerin başında oturma odaları gelmektedir. Oturma odaları, salonlar, yatak odaları, yemek odaları ve mutfaklar bu yıllarda tam bir moderniyet akımının peşine takılmış durumda. Moderniyet dediysek bunun içinde özellikle endüstriyel tasarımlar bir hayli ilgi görmekte ve bizim de dikkatimizi fazlasıyla çekmekte olması nedeni ile ara ara yazılarımızda bu akımla ilgili bilgilere yer vermekteyiz. Endüstriyel dekorasyonun özellikle dekorasyon dünyasına ilgi duyan ve takip eden her tutkunun gözünden kaçmayacağı bir akım olarak da bahsetmek mümkündür. Özellikle endüstriyel dekorlardan bahsederken şüphesiz tuğla ve taş duvar kombinasyonlarının ve metalik ancak eski ürünlerin modernize edilerek yeniden dekorasyona kazandırıldığını ve bunun sıklıkla kullanıldığını bahsetmekte büyük bir fayda olduğunu düşünüyorum.

Endüstriyel tasarımlar demişken aşağıdaki makalelerimize göz atmanızda oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.

yatak odasında tuğla duvar estetiği

Endüstriyel Şıklık : Tuğla Duvarlar

İç duvarlar hiç şüphe yok ki bir evin tarzını belirgin şekilde yansıtan ve evi ev yapan en önemli unsurlardır Duvarların daha özel ve kişisel bir stile sahip olması adına...

modern metal sandalye modelleri 2017

Modern Endüstriyel Metal Sandalyeler

Sandalyeler dekorasyonun çok çeşitli olmazsa olmaz parçaları, farklı malzemeler, farklı renkler ve farklı dokular Dokusuyla bir mekanın tarzını belirgin şekilde etkileyebilen...

beyaz endüstriyel yatak odası

10 Modern Endüstriyel Yatak Odası Dekorasyonu

Sanayi bölgelerinde yer alan eski binaların hızlı bir şekilde yaşam alanı formuna dönüştürülmesi beklenmedik bir iç mekan stilinin doğuşuna tanıklık ettik İlk başta hem...

Bu makalelerin konumuzla ne alakası var hem bunlar oturma odası ile alakalı bile değil diyorsanız, özellikle şunu belirtmek isterim ki ; endüstriyel tasarımlar 2017 yılında oldukça ilgi görmüş ve yükselmiştir ve doğal olarak da 2018 yılını da etkileyecektir.

Moderniyet her yıl kendini farklı bir şekilde geliştirerek ve bünyesine farklı esintiler katarak büyümektedir. Biz de  bu bağlamda 2018 yılında bizi bekleyen oturma odaları ve salonlar için öne çıkabilecek modern koltuk takımı ve 2018 oturma grupları modelleri hakkında bilgi vermek istedik.

Oturma odalarının ve salonların en önemli dekorasyon ögeleri şüphesiz koltuk takımı modelleridir ancak mevsim yavaş yavaş güze döndüğü ve 2018 yılının yaklaştığının sinyallerini verdiği şu günlerde bizi ne gibi değişimler bekliyor büyük bir merak konusu.

Şu anda doğal olarak ülkemizdeki birçok ünlü marka 2018 yılına odaklanmış durumda. Daha tam olarak katologlar piyasaya sürülmemiş olsa da, önümüzdeki sezon koltuk takımlarında ve oturma gruplarında önümüze çıkabilecek modeller konusunda piyasa yoklaması yaparak karşımıza ne tür salon ve oturma grupları çıkabileceği konusunda araştırma yapmak istedik.

2018 Yılında Bizi Bekleyen Oturma Odası Modern Koltuk Takımları

enza-home-salon

Koltuk alışverişine çıkıldığında oturma odası için koltuk seçerken nelere dikkat edilmelidir, renk seçimleri neye göre yapılmalıdır? Gibi deli sorular kafamızı bir hayli meşgul eder. Koltukların teknik yapılarının yanı sıra yıla ve modaya uyumunu iyice harmanlamak isteriz. Ancak bunu nasıl yapacağımızı bir türlü bilemeyiz.

Alfemo koltuk takımları-modern koltuk

Alfemo Koltuk Takımları 2018 Yılı İnceleme

Daha önce 2018 Alfemo Koltuk Takımları ve modern oturma odaları hakkında bir tahmin makalesi yayınlamıştık  Tahminlerimizden yola çıkarak bugün Alfemo oturma gruplarında ve...

Ufak bir tüyo ; 

Soru : Oturma odasına moda ve gündeme uygun olarak koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

Cevap : 1- Oturma odasında herhangi bir oturma grubu ve dekorasyon uygulamaları hakkında yeterince bilginiz yoksa önceden oturup bir gündemi takip edin. İnternetten araştırmalar yapın, dekorasyon dergilerini kurcalayın. Misafir olarak gittiğiniz evlerin salon takımlarını inceleyin, çevrenize sorun ya da bir sürü başka yollar deneyin. Elbette ki size hitap eden mobilya takımı kafanızda netleşecektir.

2-Kullanacağınız duvar boyası veya kağıdı rengi, odanın genişliği, zemin döşemesi ve duvarın aritmetik şekli ve en önemlisi sizin dekorasyon tarzınızdır. Bunlara dikkat etmezseniz ne kadar kaliteli, şık ve modern koltuk model alırsanız alın, köhne bir bir dekorasyon tarzından öteye geçemeyecek, mevcut dekorasyon uygulaması ve kendisini alımlı bir şekilde sunmayacaktır.

3-Günümüzde oturma gurubu modelleri üçlü, ikili ve tekli parçalardan oluşmaktadır. Ama dilerseniz mobilya aldığınız mağaza ile konuşarak iki tane ikili, iki tane tekli parça veya iki tane üçlü iki tane tekli model yaptırabilirsiniz. Özellikle son iki yıldır iki tane üçlü ve iki tane tekli kombin daha sıklıkla tercih edilmiştir. Önümüzdeki sezon markalar özellikle üçlü koltuk modellerinde daha çeşitlenmiş stillere gidebilir. Bunu göz ardı etmemekte fayda var.

4-Günümüz teknolojisinde bazı markalarda oturma odanızın fotoğrafını çekerek mobilya mağazanıza götürdüğünüzde, mobilya showroomunu gezmeden odanın şekline ve dekorasyon rengine uyumlu rengi ve modeli bilgisayar ortamında görerek daha etkili kararlar vermeniz sağlanmaktadır.

Her geçen gün artan harcamalar nedeni ile evlerde her geçen gün yeni depolama alanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle 2018 yılında koltuk takımı modellerinde depolama alanına daha fazla yer verileceği inancındayım.  Böylece çok çabuk dağılan oturma odası içinde daha derli toplu bir görünüme kavuşması sağlanacaktır. Önümüzdeki sezon koltuk takımı renkleri bu sezon olduğu gibi pastel renklerin esintisi altında geçmesi ihtimal dahilindedir diyebilirim.

Oturma Odası Dekorasyonunda Hangi Renk Kullanmalıyım?

floransa koltuk takımı saloni

Oturma odasında en sık kullanılan ve minik değişikliklerle hemen hemen her dönem moda olan renklerin başında bej gelmektedir. Bej rengi koltuk takımı modeli kullanırken duvar renginin hiçbir önemi yoktur diyebiliriz. Bu renk bütün renklerle uyumlu kontrastı kolaylıkla yakalamaktadır.

Alfemo Lucia Koltuk Takımı

En Çok Tercih Edilen Koltuk Takımı Renkleri ve Kombinleri

2017-2018 en trend koltuk takımı renkleri ve mobilya modası konusunda, evinizi güzelleştirmek ve dekorasyonunuzu akıllardan çıkmayacak bir şekilde dizayn etmek için yapılan...

Ülkemizde en yaygın  iki adet üçlü ve iki adet berjer, veya bir üçlü, bir ikili ve berjer koltuk sistemi en yaygın şekilde kullanılmaktadır. Eğer önümüzdeki günlerde gri koltuk takımı almayı düşünüyor veya mobilyalarınızda yeni bir yenilenme içine gitmeyi düşünüyorsanız Gri Koltuğa Ne Renk Berjer Gider? konulu makalemi inceleyebilirsiniz.

2018 oturma odası modern koltuk takımı modelleri arasında ahşap detayları olan modeller dikkatleri daha da çok toplayacağı inancındayım. Çünkü bazı önde gelen markalar özellikle koltuk modellerinde ahşap detaylara gün geçtikçe daha fazla yer vermektedir.

Bu sezon renkleri kahverengi tonları, siyah, beyaz, turuncu, kırmızı, mavi, yeşil, sarı ve lila renginin pastel tonlarından oluşmaktadır.

2018’de Daha İşlevsel Oturma Odaları

Saloni Mobilya Salon Takımı Modelleri

Saloni Mobilya Salon Takımı Modelleri

Oturma odası ailenin toplanma yeridir. Bu nedenle uzun ve hoş sohbetler bu odada yaşanır. Oturma odası koltukları önemine binaen konforlu, işlevsel ve şık olmalıdır.

2018 İstikbal Oturma Grubu Modelleri Ve İncelemesi

2018 istikbal oturma grubu modelleri ile geçen yılların dekoratif güzellikleri bu yıl da sürdürüleceğe benziyor Bu yıl İstikbal oturma grubu modelleri arasında yeni tasarlanan...

Günden güne artan eşya miktarı, evlerdeki depolama alanlarının yetersiz olması yeni sezonda daha işlevsel mobilyaların piyasaya sürülmesine neden olabilir. Bu nedenle 2018 yılında oturma odası koltuk takımı modelleri ergonomik tasarımları ile bu konforu yakalama imkanı biraz daha yüksek olacaktır. Mevcut modern koltuk takımları ailecek sohbet etmek, şekerleme yapmak, TV izlemek için inanılmaz derecede özenli tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Alfemo Loft Köşe Takımı

Alfemo Köşe Takımları 2018 Yılı İnceleme

2018 yılı, köşe takımları açısından farklı modellerin gün yüzüne çıkacağı bir yıl olacağa benziyor Mobilya sektörünün önemli kuruluşlarından biri olan Alfemo...

Günümüzde mobilyaya oldukça fazla bir bütçe ayrılmaktadır. Paranızın boşa gitmemesi, yaptığınız dekorasyonun içinize sinmesi, beğenilmesi ve uzun süre kullanacağınız kaliteli ve şık mobilyalar ve özellikle 2018 yılında almayı planladığınız mobilyalar için herhangi bir riske girmek istemiyorsanız Mobilya Alırken Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir? başlıklı yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Ladin Mobilya Koltuk Takımları

Yeni Ladin Mobilya Koltuk Takımları 2018 İncelemesi

Son dönemde isminden sıkça bahsettiren marka Ladin Mobilya, 1986 yılında yola çıkan ve günümüze kadar emin ve sağlam adımlarla kendini geliştiren bir marka olarak oldukça...

Aşağıda karşımıza çıkabilecek 2018 oturma odası modern koltuk takımı model türevlerinden oluşabilecek resim galerisini istifadenize sunuyoruz. Bu modelleri inceleyerek daha bilinçli koltuk takımları seçebilir ve oturma odanızı benzersiz bir şekilde dekore edebilirsiniz.

FOTO GALERİ / 2018 Yılında Modern Oturma Odaları Hakkında Tahminlerimiz

 

İlginizi Çekebilir : 2019 Perde Modelleri, Perde Modası ve Dikkat Çekenler başlıklı makalemizde 2018 perde modelleri ve 2019 perde modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


2 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.