2018 Dekorasyon Renkleri Neler?

2018 dekorasyon renkleri ile siz de evinizdeki bu yıl mobilya ve koltuk renkleri ile tonlarını belirleyebileceksiniz. Bu yazımızda 2018 yılında evinizin bölümlerinde kullanılacak renklerin incelemesini bulabileceksiniz.

Dekorasyon için oldukça önemli olan renkler aynı zamanda insan psikolojisi üzerinde de etkilidir. geride bıraktığımız 2017 dekorasyon renkleri ile zaman zaman bağlantılı zaman zaman ayrı düşen renkler 2018 dekorasyon renkleri olarak evlerimizde kullanılmaya başlandı. 2018 koltuk renkleri bu sene de evini yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir tonlama ile geliyor. 2018 mobilya renkleri ile oda içerisindeki diğer renklerin toplam renk ağırlığını oluştururken uyuma dikkat edilerek bir planlama yapılmaktadır. Bu renk seçiminde şüphesiz mimarların ve dekoratörlerin etkisi var ancak müşteri ve kullanıcı istekleri de renklerin belirlenmesinde önemli bir faktör olmaktadır.

2018 Dekorasyon Renkleri

2018 Dekorasyon Renkleri

2018 Dekorasyon Renkleri ve Mutfak

Mutfaklar, özellikle bayanların uzun süreler geçirdiği mekanlardır. Mutfaklarda 2018 yılı yeniliklerinden biri de renklerde olacak gözüküyor. Kahverenginin tonlarının daha sık kullanılacağı mutfaklarda ayrıca beyaz ve tonları da kahverengi uyumu içerisinde değerlendirilerek kullanılacaktır. Burada kahverenginin koyu tonları değil beyaz ile geçişkenlik oluşturabilecek tonlarının kullanılacağını ifade etmeliyiz. Böylece mutfak dekorasyonundaki renk uyumu çok daha kolay bir şekilde sağlanabilecektir.

Mutfak dolabında en kullanışlı renk tercihinde bulunmak zordur. Çünkü kullanışlılık kavramı iş kolaylığı anlamına gelirken, renk çoğu zaman zevki simgeler.  Ancak zevk ve kullanışlılık açısından mutfak dekorasyonu için uygun renkler nelerdir şeklinde soru sorduğumuzda 2018 yılı dekorasyon renkleri hakkında da az çok bilgi sahibi olacağımız gözlerden kaçmamalıdır.

 

2018 mobilya renkleri başlığı altında da değerlendirebileceğimiz mutfak dolapları için de beyaz tonların kullanımına devam edileceğini belirtmek isteriz. Beyazın gerek aydınlatmada gerekse dekorasyondaki cazibesinin mutfaklarda  ara renk olarak da olsa görmeye devam edeceğimizi ifade edeyim.

Beyaz mutfak mobilyaları 2018 yılı dekorasyon renkleri arasında sıkça kullanılan tercihler arasında olacağı muhtemelerdir.

Beyaz mutfak mobilyaları 2018 yılı dekorasyon renkleri arasında sıkça kullanılan tercihler arasında olacağı muhtemeldir.

2018 Yılı Yatak Odası Renkleri

2018 yılında yatak odalarımızda huzuru temsil eden ve doğadan gelen toprak rengi, griden siyah tona kayan renkler de yatak odalarınızda doğanın esintilerini size ulaştıracaktır.

Yatak odası rengini belirlerken çok canlı renklerin seçilmesi, yatak odalarının dinlenme mekanı olması sebebiyle, çok fazla tercih edilmemektedir. Bunun yerine yatak odalarında sakinliğin ve rahatlığın hakim olması gereken renkler tercih edilmelidir. 2018 dekorasyon renkleri arasında beyaz tonlarla ve beyazın diğer renkler ile karıştırılarak elde edildiği soft renklerle de sıklıkla karşılaşacağız.

gri yatak odası dekorasyonu

Gri Yatak Odası Dekorasyonu İle Huzuru Yakalayın

Gri yatak odası dekorasyonu hakkında iyi fikirler arıyorsanız yazımızda bu konuya dair iyi fikirler bulacağınıza eminiz Sizlerle paylaşacağımız bilgiler ve resim galerisini...

2018 yılı yatak odalarında minimalist çizgilerle kullanışlı aksesuarların yılı olacak gibi görülüyor. Gelişen teknoloji, hızlı yaşam, dekorasyonda da verimliliği ve kaliteyi ön plana çıkarmaktadır. Bu sebeple belirtilen özelliklerin odalara uygulanması ve renk ahengi sağlanması dekoratif kalitenin de artmasını sağlamaktadır.

2018 Yılı Dekorasyon Renkleri ve Salonlar

2018 yılı dekorasyon renkleri arasında salonlarda da soft renklerin hakimiyetini görüyoruz. Huzurun ve stresten uzak kalmanın temel hedef olarak belirlendiği 2018 yılı renklerinin seçiminde doğadan esintilerden salonlar da nasibini alacak. Bakır ve pirinç renkleri ve tonları ile kadife kumaşların kullanıldığı 2018 yılı salon dekorasyonu ile ev sahipleri ve misafirler, yaşam enerjilerini salonlarda yenileyebilecekler. 2018 yılı mobilya renkleri ile duvar renklerinin uyumlu bir örneğini bu yıl salonlarda görmemiz mümkün olacak. Pudra rengi koltuk kombinleri ile uyumlu sütlü kahverengi perdeler de bu yıl çok kullanılacak renk grupları arasındadır.

Salonlarda 2018 yılı, aksesuarların çok daha fazla kullanılarak dekoratif zenginliğin hedeflendiği bir yıldır. Aksesuar seçimindeki belirleyici etken tek başına aksesuarın kattığı zarafet değil aksesuarın salon içerisinde bütünleşerek ortama sağladığı pozitif dekorasyon etkisi olmalıdır. Bu düşünce ile alınan aksesuarların renk ayrıntıları da mutlaka dikkate alınmalıdır.

2018 Yılı Çocuk Odası Renkleri

2018 dekorasyon renkleri içinde çocuk odasında kullanılan renklerin enerji dolu, canlı ve bol olmasına devam edilmektedir. Çocuk odasında kullanılan tematik dekorasyon ile de zenginleştirilen renkler, bu sene çocuğunuzun yaşı ve zevkleri ile değişkenlik gösterecek geniş renk skalasına sahiptir. Geçmiş yılların devamı niteliğindeki klasik kız ve erkek renklerinin dışında birçok alternatifin çocuk odası mobilya ve duvar renkleri olarak kullanılabilecek olması çok daha memnuniyet verici seçimlerin yapılmasını da sağlamayacaktır.

erkeek çocuk odası dekorasyonı

Renkli Erkek Çocuk Odası Modelleri

Erkek çocuk odası tasarlamak zevkli ve eğlenceli dekorasyon uygulamaları arasındadır Bugün sizlere renkli erkek çocuk odası modelleri içinde çokça kullanılan dekorasyon...

kız çocuklarını mutlu edecek renkli odalar

Kız Çocuklarını Mutlu Edecek Renkli Odalar

Kız çocukları için renkli odalara sahip olmak ruhlarındaki enerjinin yansıması olarak kabul görür Bu sebeple birçok kız çocuğunun odası rengârenk ve cıvıl cıvıldır Siz...

2018 dekorasyon renkleri arasında sadece çocuk odası renkleri için değil evin tüm bölümünde kullanılacak aksesuarlarda yeşil renk ve tonlarının hakimiyetinin giderek hissedilmesi doğadaki huzur esintisinin evlere taşınma isteği sebebiyle olduğunu da belirtmek isteriz.

İlginizi Çekebilir : Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar başlıklı makalemizde boş duvar dekorasyonu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


2 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.