2016 Moda Renkleri : Rose Quartz ve Serenity

Yeni yılın moda renklerini küçük detaylarda ve parçalarda kullanarak yeni yılda evinizde büyük farklılıklar yaratın!

Görünen o ki bu yıl evlerde daha sakin ve sıcak renkler ile karşılaşacağız, Yılın Moda Renkleri : Rose Quartz ve Serenity ile yaşam alanları daha huzurlu bir görünüme sahip olacak. Pantone bu senenin moda renklerinin Rose Quartz ( Soluk Pembe ) ve Serenity ( Bebek mavisi ve tonları ) olarak açıkladı. Pantone hakkında bilgi sahibi olmayanlar varsa kısaca bahsedelim, Pantone 1950 yılında kurulmuş evrensel ticari bir şirket. Kataloğunda binden fazla renk ve formülü bulunan Pantone kataloğu bir çok farklı sektörde dünya üzerinde kabul görmüş, evrenselleşmiş bir renk kataloğuna sahip. Her yeni yılda Pantone yılın moda renklerini açıklamasıyla birlikte başta moda, dekorasyon, güzellik, tasarım ve daha bir çok sektör en gözde tasarımlarını ve ürünlerini bu renk tonlarına göre şekillendiriyor.

pantone 2016 moda rengi bebek mavisi

pantone 2016 moda rengi bebek mavisi

Geçen seneye bakacak olursak bu sene Pantone daha yumuşak tonları seçmiş diyebiliriz, hatırlayacağınız gibi geçen senenin moda rengi kırmızı ile kahverengi arasında bir tona sahip olan Marsala, çekici ve keskin bir renkti. Yeni yılda evlere huzur dolu bir etki bırakacak olan Rose Quartz ve Serenity renklerini bir çok farklı alanda ve tasarımda rahatça kullanabileceğiz. Evinizde bu renkleri kullanmak için büyük değişiklikler yapmanıza gerek yok, ufak detaylarda bile bu huzurlu renkleri tercih ederek yeni yılın trendlerini takip edebilirsiniz.Pantone Serenity bebe mavisi tonları 2016

Pantone Serenity bebe mavisi tonları 2016

Yeni yılın moda renklerini küçük detaylarda ve parçalarda kullanarak yeni yılda evinizde büyük farklılıklar yaratabilirsiniz. Özellikle bebe mavisi tonları bir çok farklı alanda rahatça kullanılabilecek, rahat ve huzurlu tonlar. Göz yormayan ve rahatlatan bir etkiye sahip olan bebe mavisi (serenity) tonları mutfak, yatak odası ve oturma odasında rahat ve şık bir etki bırakacaktır.

Dekorasyonda klasik tarzlardan hoşlananlar soluk pembe (rose quartz) tonlarını bir özellikle romantik tasarımlar olan josephine koltuklarda ve markiz tasarımlarında tercih edebilirler. Yatak odasında ise dekoratif puf ve dresuar modelleri için soluk pembe (rose quartz) tonları ile etkileyici bir tarza sahip olabilirsiniz.

pantone 2016 moda renkleri

pantone 2016 moda renkleri

Galerimizde sizler için seçtiğimiz Yılın Moda Renkleri : Rose Quartz ve Serenity tonlarına sahip en güzel mobilya ve aksesuarlar galerimizde sizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilir : 7 Çarpıcı Beyaz Zeminli Dekorasyon Örneği başlıklı makalemizde beyaz ahşap zemin kaplamaları, beyaz fayans zemin fikirleri ve beyaz laminat parkeler 2016 hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.