16 İlham Veren Gri Salon Dekorasyonu 2017

Gri Salon Dekorasyonu

Son yıllarda dikkat çekici salon dekorasyon örneklerinde gri kullanımının oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz. Salon dekorasyonu için gri oldukça ideal bir renk, bunun bir çok farklı sebebi bulunuyor yazımızda detaylı şekilde gri kullanımı ve grinin etkilerinden bahsedeceğiz.

Gri salon dekorasyonu neden bu kadar dikkat çekici ve popüler bir hale geldi dilerseniz bu başlık üzerinden detayları incelemeye başlayalım. Öncelikle nötr bir renk olan gri sakin ve dinginlik veren bir etkiye sahip bir renk. Salon dekorasyonu için bu çok önemli bir detay, sakin ve rahatlık hissi vermesi grinin tercih edilmesinde başlıca etken diyebiliriz. Bunun yanı sıra grinin uyumlu olduğu bir çok canlı renk bulunması, özellikle sarı, mercan, turuncu,mavi ve kırmızı gibi etkileyici ve parlak renkler ile oldukça uyumludur.

Grinin elli tonu …

Konumuz gri olunca ingiliz yazar E. L. James tarafından yazılan dünyaca ünlü “Grinin Elli Tonu” adlı romanı aklımıza gelmiyor değil hani.. Evet grinin bir çok farklı tonu vardır, soğuk etki yaratan koyu griler ve sakin, rahat bir etki yaratan açık gri tonları.. Dekorasyonda gri tonlar doğru şekilde tamamlandığında müthiş bir uyum ortaya çıkacaktır, doğru yerde ve doğru şekilde kullanılması çok önemli..

Konumuz gri salon dekorasyonu olduğundan salonda gri nasıl kullanır, nelere dikkat etmeli hangi renkler ile tamamlanmalı biraz bunlardan bahsedelim.

Gri Salon Koltuk Takımları 2017

Kesin bir gerçek var ki salonda gri koltuk takımları ve gri renk koltuk kombinasyonları ile canlı renklerin harika bir uyumu söz konusu.. Renkli yastıklar, dekoratif aksesuarlar ve zemin rengi ile müthiş bir uyum yakalanabilir gri koltuk takımları ile.

Gri Koltuklarla Sarı, Siyah-Beyaz Geometrik Desenli Yastıkların Uyumu

Gri Koltuğa Ne Renk Yastık Yakışır?

Gri son dönemlerin en favori dekorasyon renkleri arasındadır Daha önce Gri İle Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Fikirleri konulu makalemizin çok ilgi görmesi nedeni ile bu konuya...

Gri salon takımları seçmenin başka bir artısı ise kiri belli etmemesi.. Bu çok önemli bir detay bizce, çabuk kirlenmeyen bir yapıya sahip olması ve bunun yanında mekan içinde tercih edilen aksesuar renkleri ile başarılı şekilde uyum sağlıyor olması harika.Koltuk rengi olarak grinin ilk bakışta soğuk bir etki yaratacağını düşünüyorsanız kesinlikle ön yargılı olmamanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle gri oturma takımları için renkli yastıklar ve uyumlu zemin ve duvar rengi sağlandığında ortaya çıkan stile hayran olabilirsiniz.

Grinin karşı konulmaz etkisi

Beyaz ve siyahın karışımından ortaya çıkan bu şık rengin bir çok farklı tonu var demiştik, her bir gri tonunun yaratacağı farklı etkiler vardır. Açık gri tonlar sakin ve sessiz bir dekorasyon için harika renklerdir ve ayrıca açık gri tonları ortamda bir rahatlık hissi yaratır. Salonda  sakin ve etkileyici bir izlenim yaratmak istiyorsanız kesinlikle açık gir tonlarını mekana yayarak kullanmalısınız. Gri canlı renklerle ile uyumlu demiştik , beyaz ile tamamladığınızda ise şık ve modern bir görünüm sizleri bekliyor olacak.

Gri tonlarının salonun enerjisini yok ettiğini düşünüyorsanız mekan içinde parlak desenlere ve renklere yer verebilirsiniz. Mesela tekstil ürünleri ve aksesuarlarda parlak renkleri kullanabilirsiniz, hatta bu renklerin pastel tonlarını bile tercih edebilirsiniz bu şekilde rahat bir görünüm elde edebilirsiniz.  Metal ve cam aksesuarları özellikle gri tonlarını desteklemek için tercih edilmeli, bu şekilde grinin matlığını kırabilirsiniz.

Salon ve yemek odaları için gri tonlar

Açık Gri tonlarını rahatlıkla yemek odaları ve salon için kullanabilirsiniz. Her iki yaşam alanı içinde oldukça şık ve modern bir hava yaratabilecek bir renk. Ayrıca grinin yaratacağı serin ve rahatlatıcı atmosfer için en ideal alanlardır.  Bu alanlarda gri tonlarında sehpalar, masalar, halı ve aydınlatma ürünleri kullanabilir, bunları halı,perde, yastık ve diğer tekstil ürünlerinde yapacağınız canlı renk seçimleri ile müthiş bir uyum elde edebilirsiniz.

Metal & Cam & Parlak kumaşlar ve desenler 

Grinin müthiş çekiciliğini yaşam alanlarına yansıtmak istiyorsanız kesinlikle mekan içinde cam yada metal aksesuar yada eşyalara, parlak renklere ve desenlere sahip kumaşlara yer açmalısınız. Örneğin gri koltuk takımı ile salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız kesinlikle sarı yada turuncu gibi tonlarını mekan içine yaymalısınız. Bu renkleri koltuk takımı yastıkları için, perde ve halı gibi parçalarda yada aksesuarlarda kullanarak şık ve uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Gri ile turuncu harika kontrast oluşturur, aynı zamanda sarı tonları, mavi,mor,pembe tonları ve mercan rengi ile harika bir uyum sağlanır.

Galerimizde size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden etkileyici ve müthiş bir uyuma sahip gri salon dekorasyon örnekleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Görselleri incelerken özellikle gri tonlarının hangi alanlarda kullanıldığına ve hangi renkler ile tamamlandığına özellikle dikkat etmenizi öneririz.

FOTO GALERİ / 16 İlham Veren Gri Salon Dekorasyonu 2017

İlginizi Çekebilir : Dekoratif Aynalar ile Çarpıcı Salon Dekorasyonu başlıklı makalemizde aynalar ile dekorasyon, dekoratif aynalar ve salon aynası modelleri 2016 hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


2 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.